chrome firefox opera safari iexplorer

Садибу першого архітектора столиці перероблять у готель?

28 жовтня 2010 о 10:28

Садибу першого головного архітектора столиці Андрія Меленського, яку він сам побудував ще у 1818р., хочуть перебудувати під сучасний готель на 4 поверхи.

Ще кілька місяців тому це була архітектурна пам’ятка початку ХІХ століття, а сьогодні огороджений зеленим парканом будівельний майданчик з котлованом та будівельною технікою посеред двору. За даними Київської організації Товариства охорони пам'яток історії та культури, садиба Меленського зареєстрована як житловий будинок і з 17 лютого 1994 року та перебуває під охороною держави під охоронним номером 69.

Як повідомив глава постійної комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригінець, у списку узгоджених проектів реконструкції садиби Меленського немає. «Ні Київрада, ні Управління охорони пам’яток ніяких дозволів на будівництво і реконструкцію не давали. Всі роботи, що проводяться на території об’єкту, є незаконними і Управління охорони пам’яток сьогодні вже надало припис, аби будівельна компанія припинила свою роботу на архітетурній пам’ятці», — розповідає Бригінець.

Втім, на самих будівельників цей документ, вочевидь, мало подіяв — вони як і раніше продовжують інтенсивно стукати молотками по столітнім стінам архітектурної пам’ятки. Щоправда плакат, який повідомляє про проведення реконструкції нежитлової будівлі та переобладнання її в готельний центр, ближче до обіду таки зняли.

На питання кореспондента, що ж все-таки відбувається за двометровим парканом, охоронці кажуть, що то «секрет фірми». Між тим, в фірмі «Еліт Груп», яка розробила проект реконструкції садиби, коментувати те, що відбувається, відмовляються. Зокрема, Генеральний директор архітектурно-будівельної компанії Олександр Депутат заявив, що він зараз не в Києві, буде через тиждень і про будівництво на даному об’єкті говорити не готовий.

Місцеві жителі кажуть, що невідомі будівельники у дворі садиби Андрія Меленського хазяйнують ще з літа.

Довідка 

У будинку під № 13/11 по вул. Хорива Андрій Меленський жив близько 15 років: з 1818 року – до самої смерті 1 січня 1833 року. Це єдиний меморіальний об’єкт, пов’язаний з пам’яттю першого міського архітектора Києва, збережений до нашого часу.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути