chrome firefox opera safari iexplorer

Студенти протестуватимуть проти платних послуг у вишах

11 жовтня 2010 о 13:58

У вівторок, 12 жовтня, студенти проведуть Всеукраїнську акцію протесту проти комерціалізації освіти. Про це повідомили у прес-службі Незалежної студентської профспілки «Пряма дія». Студенти вимагатимуть відмінити постанову Кабімну №796, яка дозволяє вишам вводити платні послуги і фактично знищує право на безкоштовну освіту, повідомляє прес-служба.

Акції пройдуть у 13 містах України. Демонстрація у Києві почнеться о 16:00 з м. Арсенальна, звідки студенти пройдуть маршем до Кабінету міністрів.

Демонстрації відбудуться без участі жодних політичних партій, наголошують організатори. «Якщо якась із партій з’явиться на акції, ми вважатимемо це відвертою провокацією. Захист прав студентів — справа самих студентів», — підкреслюють в профспілці «Пряма дія».

Водночас до Президента України Віктора Януковича звернулися заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, народні депутати з фракції БЮТ Євген Суслов і Валерій Дубіль, представник фракції Блоку Литвина Валерій Баранов та фракції НУ-НС Руслан Князевич з проханням скасувати відповідну Постанову Кабміну.

На їх переконання, ця постанова «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності» викликає великі сумніви щодо їх законності та відповідності Конституції України. «Платні послуги у вузах провокують корупцію у вищих навчальних закладах», — вважають народні депутати.

«Запровадження Кабінетом Міністрів України можливості надання державними навчальними закладами зазначених платних послуг, які безпосередньо пов'язані з організацією навчально-виховного процесу та передбачені навчальними планами, не відповідає вимогам статті 53 Конституції України, яка гарантує право кожного на освіту, покладаючи на державу обов'язок забезпечити доступність і безоплатність дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних та комунальних навчальних закладах», — йдеться у зверненні.

Окрім того, народні депутати наголошують, що, як визначив Конституційний Суд України у Рішенні від 4 березня 2004 року №5-рп/2004 у справі про доступність і безоплатність освіти, безоплатність освіти як конституційна гарантія реалізації права на освіту означає можливість здобуття освіти в державних і комунальних навчальних закладах без внесення плати у будь-якій формі за освітні послуги визначених законодавством рівня, змісту, обсягу і в межах тих видів освіти, безоплатність яких передбачена частиною третьою статті 53 Конституції України.

Нагадаємо, 27 серпня 2010 року на засіданні Кабінету Міністрів України була прийнята Постанова Кабінету Міністрів України № 796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності». Серед інших, пропонується встановити плату за: проведення лабораторних занять для студентів у разі, коли такі заняття пропущені без поважних причин; забезпечення обмундируванням студентів та працівників тих вищих навчальних закладах, статутом яких передбачено носіння форменого одягу; проведення контрольних заходів при переведенні студента з одного до іншого вищого навчального закладу; користування документами з читальних залів та відділів зберігання фондів понад установлені навчальними закладами терміни; видання та реалізація навчальної літератури, наукових, науково-технічних видань; утримання вихованців у інтернатних навчальних закладах, загальноосвітніх школах та професійно-технічних училищах соціальної реабілітації з частковою оплатою відповідно до законодавства тощо.

* За матеріалами proUA та www.tomenko.kiev.ua

19 вересня

Інші дати
Народився Адріан Кащенко
(1858, хутір Веселий Запорізької обл. - 1921) - український письменник. Автор історичних повістей і романів "Під Корсунем", "В запалі боротьби", "Вірні побратими", "На руїнах Січі", "Зруйноване гніздо", "Оповідань про славне Військо Запорозьке низове".
Розгорнути
Народився Михайло Марченко
(1902, с. Гатне Київської області. -  1983) - український історик, автор праць з історії України доби Середньовіччя.
Розгорнути
Народився Анатоль Вахнянин
(1841, с. Синява, Польща - 1908) - україньский композитор та педагог, автгоопери "Купало", музики до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перший голова товариства "Просвіта"
Ярій, душе. ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України. А ти шукай - червону тінь калини, На чорних водах - тінь її шукай, де горстка нас
Розгорнути
Народився Григорій Мінх

(1836, с. Грязі, Росія - 1896) - вчений інфекціоніст та епідеміолог. Автор класичних фраз про чуму та проказу,  влив собі кров хворого на тиф, щоб довести заразність  крові хворого.

Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі