chrome firefox opera safari iexplorer

Рейтинг безпечних та катастрофічних підприємств в Україні

10 листопадаа 2010 о 21:04

Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» за сприяння Міністерства екології України, Держспоживстандарту та низки громадських організацій провели щорічний Всеукраїнський конкурс «Екологічна якість та безпека».

За словами президента ГО «Жива планета» Світлани Берзіної, метою проведення конкурсу стало бажання відзначити вітчизняних товаровиробників кращої продукції, лідерів із впровадження більш чистих технологій і систем екологічного управління.

Екологічно безпечні підприємства

Конкурсною комісією ІХ конкурсу «Екологічна якість і безпека» із 277 учасників були обрані п'ять переможців.

Так, переможцем у номінації «Екологічна досконалість» стало ВАТ «Arcelor Mittal Кривий Ріг», на якому протягом останнього року були вжиті заходи, спрямовані на модернізацію наявного та встановлення нового обладнання, внаслідок чого вдалося поліпшити екологічні аспекти його діяльності.

ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» назване переможцем у номінації «Екологічна якість і безпека виробництва». У дослідженні говориться, що протягом останнього року на підприємстві були зроблені кроки, спрямовані на зниження техногенного впливу виробництва на навколишнє середовище і особливу увагу було приділено впровадженню енерго- і ресурсозберігаючих технологій.

Також переможцем в цій номінації стало і ВАТ «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь». Для забезпечення відповідності виробництва вимогам охорони навколишнього середовища в експлуатацію введено замкнуті системи з очищення промислових вод і викидів в атмосферу.

Крім цього, переможцем у цій же номінації визнано ПАТ «Волинь-Цемент», яке вжило заходів, спрямованих на зниження техногенного впливу виробництва на навколишнє середовище. Внаслідок введення цього заходу викиди в атмосферу, порівняно з минулим роком, вдалося скоротити на 46,4 тонн.

Ще одним переможцем, тільки в номінації «Морська екологічна якість та безпека територій», визнано ДП «Морський торговий порт «Південний». Підприємство впровадило і сертифікувало систему екологічного управління, завдяки чому в поточному році було досягнуто зменшення викидів пилу в повітря від стаціонарних забруднюючих джерел в два рази.

Підприємства-катастрофи

Водночас екологи уклали список підприємств, які вже довели своє виробництво «до ручки», і вже не в змозі самі впоратися з ситуацією, що знаходиться на піку критичності.

Топ-5 найбільш небезпечних виробництв в Україні очолив Калуський калійний завод «Оріана».

За словами захисників природи, якщо отруйні відходи з цього заводу потраплять у Дністер, то це буде катастрофа не менша, ніж в Угорщині.

На другому місці чорного списку екологів — Каховінська паперова фабрика у Львівській області. Якщо її відходи потраплять у річку Стрий, то отруять воду в усьому регіоні.

На третьому місці опинився металургійний комбінат «Азовсталь», який викидає відходи від переробки нафтопродуктів прямо в Азовське море.

Четверте місце дісталося комунальному підприємству «Городводхоз» Кременця Тернопільської області, яке зливає каналізацію у місцеву річку.

І закриває п'ятірку найбільш екологічно небезпечних підприємств київський завод «Радикал». У центрі столиці зберігається така кількість ртуті, яку якщо розділити її на жителів усієї планети, кожному дістанеться по два термометри.

За матеріалами «Кореспондент» та «1+1»

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України