chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрився реабілітаційний центр для особливих дітей

03 листопадаа 2010 о 15:40

Безкоштовний центр раннього розвитку для діток із синдромом Дауна нарешті з’явився у Києві. Його чекали 520 малюків з усієї України.

Саме у цьому центрі вперше в Україні дітки зможуть отримати комплексну діагностику. Донині батькам доводилося їздити аж у Москву. Окрім цього, малюків із синдромом Дауна готуватимуть до звичайних дитячих садків і шкіл. З ними працюватимуть корекційні педагоги, логопеди, арт-терапевти і психологи. Отримати будь-які консультації й допомогу зможуть у центрі й батьки.

Сніжана і її трирічна донька Ніка на відкриття центру приїхали з Житомира. Тут їх проконсультують і дадуть завдання. Виконуватимуть сумлінно, адже найбільша мрія мами, аби Ніка пішла до школи.

Сніжана, мама: “З педагогами вона відкривається, вона сидить, вона не відволікається, відповідає на всі питання, поводить себе гарненько, як треба”.

Засновники центру на відкритті ледь стримують сльози. Вдома у них теж ростуть дітки з синдромом Дауна. Тому вони як ніхто розуміють особливі потреби в особливих закладах.

Сергій Кур’янов, президент Всеукраїнської Організації «Даун синдром»: “Ці діти, вони люди і вони мають таку ж гідність як ми з вами. Ті самі потреби, і ті самі почуття, вони мають право на сім’ю, і на освіту, що дасть їм можливість бути, як ми з вами, і можливо теж стояти за цією камерою і брати інтерв’ю”.

Уже сьогодні до центру записалися понад півсотні малюків. Деякі з них ще в пологовому будинку. У центрі таким особливо тішаться – кажуть, малюк точно не опиниться в сиротинці. Кожна дитина отримує безкоштовну діагностику, консультації й заняття з фахівцями.

Тетяна Михайленко, директорка центру з програм: “Поки батьки не зрозуміють моменту — два рази на тижні ви привели дитину в ребцентрі все, в нашому випадку и повинні інтегрувати наші методики в повсякденне життя”.

Оксана – корекційний педагог. З такими дітками працює понад п’ять років. Каже, у них чудова пам’ять і велике бажання вчитися. Головне – індивідуальний підхід, хоча є й спільні для всіх правила.

Оксана, корекційний педагог: “Занятие должно быть построено очень кратко, очень громко, одно слово надо повторять 20 раз, чтобы оно запомнилось ребенку, а с возрастом увеличиваем словарь, чтобы он был не только пассивным, а и активным”.

Методик, бажання і сил у них вистачить – кажуть у центрі. Основне – кошти. Поки заклад фінансують із грантів, міжнародних фондів і українські доброчинники. Але тут вірять – небайдужих побільшає, а серед них нарешті з’явиться і держава.

26 жовтня

Інші дати
Народився Дмитро Бортнянський
(1751, м. Глухів, Сумська область – 1825) - український композитор і диригент. Спільно з Березовським М.С. створив новий тип хорового концерту. Церковно-вокальний стиль Д.Бортнянського є вершиною тогочасного мистецтва.
Як славен наш Господь в Сіоні, Не може висловить язик, Великий в небесах на троні, Всесильний пан земних владик. Один Господь, один Ти славний, В сонячнім світлі й блиску зір явний! (Дмитро Бортнянський)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України