chrome firefox opera safari iexplorer

Влада проігнорувала Національну конференцію з ВІЛ

19 листопада 2010 о 19:33

Представники громадських організацій зі всієї України назвали провальною Національну науково-практичну конференцію з питань ВІЛ-інфекції та СНІДу, яка проходила у Києві з 17 по 19 листопада.

За словами регіонального представника Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ Сергія Маковеєва, конференція «За кожне життя – разом», яка коштувала два з половиною мільйони гривень, провалилася. «Мета, поставлена перед конференцією — діалог між владою, громадянським суспільством і лікарями, — не досягнута», — заявив Маковеєв.

«У нашому місті немає ліків для лікування ВІЛ-позитивних дітей. Тому матері на око ламають пігулки для дорослих, щоб врятувати своїх малят», — сказав Дмитро Андрейченко, активіст із Черкас.

Учасники конференції відзначають, що Національну конференцію проігнорували: Міністр охорони здоров'я Зиновій Митник, Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Равіль Саффіулін, Голова комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва, Секретар РНБО Раїса Богатирьова, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова. На конференцію не з'явились жоден із заявлених представників Міністерства економіки та Міністерства фінансів України.

«Кілька десятків людей вийшли на сцену з вимогою визнати конференцію провальною і включити цю заяву в Резолюцію Національної конференції», — йдеться в заяві представників громадських організацій.

За оцінками ВООЗ, 360 тисяч українців живуть сьогодні з діагнозом ВІЛ, і щорічно ця цифра збільшується в геометричній прогресії. Україна займає одне з перших місць в Європі за темпами розповсюдження ВІЛ / СНІДу. Тільки за 10 місяців 2010 року в Україні зареєстровано 20 тисяч нових випадків інфікування ВІЛ. Щодня від СНІДу помирає 12 українців.

Нагадаємо, у вересні поточного року Всеукраїнська організація Людей, що живуть з ВІЛ, звернулася з відкритим листом до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова та заступника голови Адміністрації Президента України Ганни Герман у зв'язку з критичною ситуацією, яка склалася з Національною радою з питань боротьби з туберкульозом і ВІЛ- інфекцією /СНІДом при Кабінеті міністрів України.

25 квітня

Інші дати
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути