chrome firefox opera safari iexplorer

На новорічну ялинку – до Криму!

07 грудня 2010 о 20:31

До Нового року залишилося кілька тижнів. Це свято можна зустріти і вдома перед телевізором, та все ж хочеться зробити це якось незвично і яскраво.

Якщо ви ще не вирішили, де загадаєте бажання під звуки новорічних курантів, можливо, саме час згадати про Крим?

На Новий рік +18°!

Цьогоріч погода порадувала кримчан аномальним теплом наприкінці листопада, і на початку зими тут запанувала майже літня температура +20.

На Новий рік синоптики прогнозують на півострові до 18 тепла! Принаймні такі оптимістичні цифри назвав міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв.

За його словами, під ялинку в Криму обіцяють гарну погоду і зараз курорти півострова в очікуванні майже 20 тисяч відвідувачів. Щоб всі охочі змогли дістатися зимового моря, до Криму буде пущено 9 додаткових потягів та кілька авіарейсів.

Кримський міністр запевнив, що ціни в цьому році на відпочинок в готелях будуть нижчими, ніж торік. Адже в регіоні вже збагнули, що гра «в неринкові» методи неефективна і призводить лише до того, що все більше українців відпочиває за кордоном.

При цьому пан Лієв дорікнув кримчанам ментальністю, яка залишилась їм у спадок з радянських часів, коли «місцеві» свято вірили (а велика частина, на жаль, продовжує вірити), що відпочиваючі з України й Росії «нікуди не подінуться».

Та як показує статистика, кількість вітчизняних туристів зменшилась із 75% у 2009 році до 68% – у проточному, що не може не турбувати. Загалом же із січня по жовтень 2010 року Крим відвідало понад 5,6 млн. шанувальників кримських гір і Чорного моря.

«Фактично курортно-рекреаційна галузь Криму вийшла на докризові показники», — із задоволенням констатував міністр. Водночас він визнав, що головною проблемою в регіоні залишається неефективне використання курортних ресурсів і тінізація приватного сектору.

Кримський «all inclusive»

Наразі 150 кримських санаторіїв заповнено на 44%. Цей показник для початку грудня перевищує середній і обнадіює, що до Нового року кількість бажаючих відпочити в Криму лише зросте.

За інформацією міністерства курортів і туризму Криму, доба у двомісному номері в 4-зірковому готелі зі SPA-центром у Ялті коштує зараз приблизно 800-850 грн. І це включно зі сніданком, вечерею та SPA-процедурами. А це вже майже «all inclusive»!

В новорічну ніч ціна на стандартний номер на двох у такому готелі може зрости до 1000—1200 грн. за добу. Окрім того, на гостей чекатиме безліч розважальних програм, адже цього року в Криму очікується небувалий «зорепад» зірок вітчизняної й зарубіжної естради.

Звісно, можна зустріти Новий 2011 рік у тиші, слухаючи морський прибій, а можна поринути у веселий шум вечірок, яких лише в Ялті налічуватиметься кілька десятків.

Щоправда, задоволення це не безкоштовне. Так, за розваги доведеться викласти від 300 до 5000 тисяч гривень, залежно від «зірковості» концерту.

Крим – нова SPA-«мекка» Європи

Незважаючи на зростання кількості відпочиваючих у Криму, головним критерієм ефективності роботи туристичної галузі у 2011 стане не кількість людей, а економічний ефект від їх перебування. Простіше кажучи, підрахунок грошей, які туристи витратять під час свого перебування у Криму.

Щоб розширити курортні рамки кримського сезону і привернути інтерес туристів до півострова навіть взимку, планується зробити акцент на SPA-відпочинку.

На сьогодні в Криму таких центрів налічується 72, а цінова політика за процедуру варіюється від 80 до 600 грн.

Таким чином вартість кримських SPA-послуг фактично нижча не лише за європейські й азіатські, але навіть київські ціни.

У світовій практиці популярний нині SPA-відпочинок – це, як правило, відпустка вихідного дня. На сьогодні в Криму така екзотика для двох коштуватиме приблизно 1500 грн. Ця сума включає проживання протягом двох діб у готелі класу «преміум», сніданки та власне SPA-процедури.

Майя Заховайко для «Рідної країни»

31 березня

Інші дати
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі