chrome firefox opera safari iexplorer

На новорічну ялинку – до Криму!

07 грудня 2010 о 20:31

До Нового року залишилося кілька тижнів. Це свято можна зустріти і вдома перед телевізором, та все ж хочеться зробити це якось незвично і яскраво.

Якщо ви ще не вирішили, де загадаєте бажання під звуки новорічних курантів, можливо, саме час згадати про Крим?

На Новий рік +18°!

Цьогоріч погода порадувала кримчан аномальним теплом наприкінці листопада, і на початку зими тут запанувала майже літня температура +20.

На Новий рік синоптики прогнозують на півострові до 18 тепла! Принаймні такі оптимістичні цифри назвав міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв.

За його словами, під ялинку в Криму обіцяють гарну погоду і зараз курорти півострова в очікуванні майже 20 тисяч відвідувачів. Щоб всі охочі змогли дістатися зимового моря, до Криму буде пущено 9 додаткових потягів та кілька авіарейсів.

Кримський міністр запевнив, що ціни в цьому році на відпочинок в готелях будуть нижчими, ніж торік. Адже в регіоні вже збагнули, що гра «в неринкові» методи неефективна і призводить лише до того, що все більше українців відпочиває за кордоном.

При цьому пан Лієв дорікнув кримчанам ментальністю, яка залишилась їм у спадок з радянських часів, коли «місцеві» свято вірили (а велика частина, на жаль, продовжує вірити), що відпочиваючі з України й Росії «нікуди не подінуться».

Та як показує статистика, кількість вітчизняних туристів зменшилась із 75% у 2009 році до 68% – у проточному, що не може не турбувати. Загалом же із січня по жовтень 2010 року Крим відвідало понад 5,6 млн. шанувальників кримських гір і Чорного моря.

«Фактично курортно-рекреаційна галузь Криму вийшла на докризові показники», — із задоволенням констатував міністр. Водночас він визнав, що головною проблемою в регіоні залишається неефективне використання курортних ресурсів і тінізація приватного сектору.

Кримський «all inclusive»

Наразі 150 кримських санаторіїв заповнено на 44%. Цей показник для початку грудня перевищує середній і обнадіює, що до Нового року кількість бажаючих відпочити в Криму лише зросте.

За інформацією міністерства курортів і туризму Криму, доба у двомісному номері в 4-зірковому готелі зі SPA-центром у Ялті коштує зараз приблизно 800-850 грн. І це включно зі сніданком, вечерею та SPA-процедурами. А це вже майже «all inclusive»!

В новорічну ніч ціна на стандартний номер на двох у такому готелі може зрости до 1000—1200 грн. за добу. Окрім того, на гостей чекатиме безліч розважальних програм, адже цього року в Криму очікується небувалий «зорепад» зірок вітчизняної й зарубіжної естради.

Звісно, можна зустріти Новий 2011 рік у тиші, слухаючи морський прибій, а можна поринути у веселий шум вечірок, яких лише в Ялті налічуватиметься кілька десятків.

Щоправда, задоволення це не безкоштовне. Так, за розваги доведеться викласти від 300 до 5000 тисяч гривень, залежно від «зірковості» концерту.

Крим – нова SPA-«мекка» Європи

Незважаючи на зростання кількості відпочиваючих у Криму, головним критерієм ефективності роботи туристичної галузі у 2011 стане не кількість людей, а економічний ефект від їх перебування. Простіше кажучи, підрахунок грошей, які туристи витратять під час свого перебування у Криму.

Щоб розширити курортні рамки кримського сезону і привернути інтерес туристів до півострова навіть взимку, планується зробити акцент на SPA-відпочинку.

На сьогодні в Криму таких центрів налічується 72, а цінова політика за процедуру варіюється від 80 до 600 грн.

Таким чином вартість кримських SPA-послуг фактично нижча не лише за європейські й азіатські, але навіть київські ціни.

У світовій практиці популярний нині SPA-відпочинок – це, як правило, відпустка вихідного дня. На сьогодні в Криму така екзотика для двох коштуватиме приблизно 1500 грн. Ця сума включає проживання протягом двох діб у готелі класу «преміум», сніданки та власне SPA-процедури.

Майя Заховайко для «Рідної країни»

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі