chrome firefox opera safari iexplorer

12 січня: про це цікаво знати

11 січня 2011 о 23:14

Початок і кінець. Хто неправильно застібнув перший ґудзик, уже не застібнеться, як треба.
Іоганн Вольфганг Ґете 

12 січня за григоріанським календарем 12 день року. До кінця року залишається 353 дні.

За церковним календарем 12 січня вшановують мученицю Анисію, преподобного Зотика, апостола Тимона, преподобну Феодору та святого Макарія.

У народному побуті 12 січня, на Анисію, колись варили шлунки свиней і різали гусей, а потім на нутрощах гадали на зиму. І ще вірили, що саме цього вечора нечиста сила влаштовує найстрашніші і найжорстокіші шабаші, а тому намагалися ввечері ніде поодинці не ходити, а у дворі, щойно сідало сонце, з ланцюгів спускали собак.

Повір'я отчого дому:
Про собак.«Без пса і двір німий», казали колись по селах і не було двора, де б собака не гримів ланцюгом. Про життя пса, його звички та прикмети пов'язані з ним, існує безліч прикмет та легенд. Зокрема, не можна бити пса ногами, бо ноги хворітимуть. Пес виє проти ночі – біду врочить: якщо виє, тримаючи голову вгору – на пожежу, коли схиливши до низу – хтось помре. Щоб запобігти цьому, радили спустити його з прив'язі і прогнати з двору. Або ж якщо дівчина на Святвечір, Новий рік або Андрія виносить сміття у двір і у ту мить десь у селі гавкає пес, з того боку варто чекати сватів. І ще — якщо кудись йдеш, а назустріч біжить пес – ознака того, що тобі пощастить.

Це цікаво:
Ялинка, як новорічна прикраса оселі, з'явилася в Російській імперії лише після 1700 року. В Україні ж задовго до її появи існувала своя власна традиція – ставити на покуті дідуха ( останній сніп жита, Дух поля). Його перев'язували червоною стрічкою, заквітчували калиною та барвінком. Люди вірили, коли за столом протягом свят, що закінчувалися аж на Водохреща, збиралася вся родина – зерно вбирало енергію їхніх бажань і мрій. Навесні сніп обмолочували, зерно висівали, Дух поля давав дружні сходи і разом з житом росли і бажання.

Іменинниками ж 12 січня є:
Онисії, Федори, Макари, Ірини, Антони.

 

Сьогодні ви про ці факти не знали і не збиралися запитувати:
Про людину.
Після 40 років людина перестає рости і починає, так би мовити, «всихати» – зменшуватись у середньому на 10 мм кожні 10 років. Причина цього — зневоднення хрящів у суглобах.

За добу людське серце виробляє таку кількість енергії, якої б вистачило для підйому 68 тисяч тонн вантажу.
Спартанських хлопчиків, яких з семи років виховували у спеціальних загонах, привчали до злодійства. Однак якщо когось з них ловили на крадіжці, то сильно лупцювали, але не за злодійство, а за незграбність.

Підготувала Аліна Астахова, «Рідна країна» 

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути