chrome firefox opera safari iexplorer

15 січня: це цікаво знати

15 січня 2011 о 00:17

Справжній оптимізм ґрунтується не на переконанні, що все буде добре, а на переконанні, що не все буде погано.
Жан Дютур 

15 січня за григоріанським календарем 15 день року. До кінця року залишається 350 днів.

За церковним календарем 15 січня вшановують святителя Сильвестра, папу Римського, преподобного чудотворця Серафима Саровського, преподобного Сильвестра Печерського, праведну Іуліанію Хазарську, Муромську та священномученика Феогена, єпископа Парійського.

У народі 15 січня, Сильвестрів день, вважається курячим святом. Цього дня колись чистили курятники та обкурювали стіни, щоб птиця добре росла. За іншу роботу не бралися, адже продовжуються святки.

Святки – це спадок дохристиянських вірувань наших предків. Цей час у давнину відзначався насиченістю магічними обрядами, гаданнями, звичаями і заборонами, що регламентували поведінку людей. Наші предки вірили, що у цей період на землю приходять душі предків і саме їх незрима присутність серед живих дає можливість дізнатися майбутнє.

Ворожіння на золотому ланцюжку:
Вважалося, що ворожити на ланцюжку варто опівночі за повного Місяця. Для цього ворожіння запалювали три свічки, сідали за стіл і терли ланцюжок у руках доти, доки він не нагрівався, при цьому подумки варто було загадувати бажання. Після цього ланцюжок брали у праву руку і різко кидали на стіл. За фігурою, яку він утворював тлумачили майбутнє. Зокрема, якщо він утворював коло, незабаром очікували труднощі, якщо лягав рівно смугою – чекав період удач; заплутаний вузол попереджував про життєві труднощі: хвороби збитки, а бант означав весілля. Трикутник віщував великий успіх визнання, серце – кохання, а змія – зраду.

Іменинниками ж 15 січня є:
Бориси, Марки, Модести, Петри, Серафими, Сергії, Сильвестри та  Юліанії

15 січня народились:
1815 – В.Подолинський, український громадсько-політичний діяч у Галичині, історик, публіцист,
1871 – А. Кримський, сходознавець, історик, письменник і перекладач кримськотатарського походження, один з організаторів Академії Наук України (1918).

Подіїї цього дня:
1776 — у Львові вийшов перший примірник «Gazette de Leopol», першого відомого періодичного видання на території України.
1992 —Верховною Радою України затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький.
2001 — стала доступною перша версія Вікіпедії, енциклопедії в Інтернеті.

Цього ви не знали:
Уолт Дісней, батько Мікі Мауса, боявся мишей.
У 1890 році з Японії до Росії привезли фігурки мудреця Фукусімі. Зараз такі фігурки ми називаємо матрьошками.

Аліна Астахова для «Рідної країни»

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути