chrome firefox opera safari iexplorer

22 січня: це цікаво знати

22 січня 2011 о 10:44

Найкращим доказом мудрості є постійно гарний настрій.
Автор невідомий

22 січня за григоріанським календарем 22 день року. До кінця року залишається 343 дні.

За церковним календарем 22 січня вшановують мученика Полієвкта, святителя Филиппа, пророка Самея, преподобного Іону Київського, святителя Петра, преподобного Євстратія чудотворця.

Дрібка духовних порад
Уміймо просити і чекати, навіть неможливого – і те – неможливе – отримаємо від Бога.
Як часто наші повчання, наша незгода з кимось, а чи з чимось виливаються у кращому випадку, у підвищений тон, а здебільшого у грубість. Однак чи варто, рятуючи інших, губити себе?

Події 22 січня:
1918 — Центральна Рада своїм Четвертим Універсалом проголосила Українську Народну Республіку самостійною, незалежною, вільною державою українського народу;
1919 — відбулися Закарпатські всенародні збори, де ухвалили рішення щодо возз'єднанні Закарпаття з Україною;
1990 – на честь Акту Злуки відбулася одна з наймасштабніших акцій організована Рухом — від Львова до Києва, на відстані майже 500 кілометрів близько 300 тисяч чоловік взявшись за руки утворили живий ланцюг.

22 січня святкують:
День соборності України відзначається у день проголошення Акту воз'єднання Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День соборності відзначається з 1999 року.

У народі 22 січня випускали на вулицю худобу і спостерігали за її поведінкою. Якщо вона відразу поверталася у хлів – продовження зими мало бути сніжним і морозним.

Іменинники 22 січня:
Євстратій, Захар, Петро, Полієвкт, Самей, Пилип і Антоніна.

22 січня народились:
1561 — Френсіс Бекон, англійський філософ, письменник;
1775 — Андре-Марі Ампер, французький фізик, хімік і математик;
1788 — Артур Шопенгауер, німецький філософ;
1788 — Джордж Гордон Байрон, англійський поет;
1898 — Сергій Ейзенштейн, радянський кінорежисер;
1908 — Лев Давидович Ландау, радянський фізик;
1933 — Анатолій Мокренко, український оперний співак, баритон.

Сьогодні ви про ці факти не знали:

  • Єдине місце на планеті, де нема гірської хвороби Тянь – Шань. Тиск у місцевого населення нижчий, ніж у жителів рівнин.
  • Перший презерватив виготовили ще давні ацтеки у 14 віці до н.е. з риб'ячого міхура.
  • Для того, щоб зробити 1 кілограм меду, бджолі потрібно облетіти 2 мільйони квіток.

Підготувала Аліна Астахова, «Рідна країна»

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі