chrome firefox opera safari iexplorer

27 січня: це цікаво знати

27 січня 2011 о 09:33

Успіх ніколи не приходить один. З ним приходять два лиха — заздрісники й співавтори.
Автор невідомий

27 січня за григоріанським календарем 27 день року. До кінця року залишається 338 днів.

За церковним календарем 27 січня вшановують рівноапостольну Ніну — просвітительку Грузії і преподобних Йосифа Аналітина Раїфського, Феодула та Стефана.

27 січня у дохристиянські часи наші пращури молилися до Бога, що пробуджує природу, Ярила — Сонця та просили сил аби відігнати темряву та закликати весну.

Іменинниками 27 січня є:

Остап, Ніна, Веніамін, Сергій, Ярема

27 січня народились:
1839 – П.Чубинський, український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України;
1842 – А. Куїнджі, український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі»;
1888 – Б. Чернишов, український геолог, палеонтолог;
1891 – П.Тичина, український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч;
1904 – О. Довгаль, український графік;
1911 – І. Гончар, видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік
1915 – Я. Гніздовський, український художник, графік, кераміст, мистецтвознавець.

Події 27 січня:
1944 — заснування нагород Української повстанської армії;
1945 — звільнення в’язнів нациського концтабору в Освенцімі (Польща);
1967 — укладено міжнародний Договір про принципи діяльності держав у дослідженні і використанні космічного простору, згідно якого космос оголошено надбанням усього людства, де забороняється розміщення ядерної зброї.

27 січня відзначають:
Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Це цікаво:

  • Віддавна наші пращури вважали, якщо біля хати дерев немає, то там бавляться чорти. Всі дерева уявлялися «чистими», крім осики та бузини. На думку більшості людей суха груша тримала в собі «нечисту силу» і не пускала її до оселі, тому це дерево ніколи не вирубували.
  • Слони і люди єдині савці, які можуть стояти на голові.
  • На Землі існують люди, які не знають про існування вогню – це пігмеї і аборигени Адамантових островів.
  • Уві сні ви спалюєте більше калорій, ніж під час перегляду телевізора.

Підготувала Аліна Астахова, «Рідна країна»

21 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути