chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині закривають лікарню для 10 тисяч людей

31 січня 2011 о 23:04

Чиновникам забракло коштів утримувати Цибулівську дільничну лікарню на Черкащині і вони вирішили закрити заклад, який обслуговує 10 тисяч селян з 14 навколишніх сіл.

Лікарня в селі Цибулів працювала безперервно понад 100 років, навіть під час німецької окупації.

Однак зараз вона може стати жертвою нинішнього реформування медичної галузі, в концепцію якого існування дільничних лікарень не вписується. Стаціонар планують перенести в райцентр, а у Цибулеві залишити тільки амбулаторію.

«Уже доведено, що скорочення іде на половину, а це означає, що лікарня закривається», — повідомив селищний голова Володимир Кучеренко.

Селянам така реформа виявилася не до вподоби. Делегації з 14 навколишніх сіл з'їхалися на збори, аби розробити план порятунку лікарні. Запросили і власне реформаторів — районне керівництво. Після трьох годин палких дискусій усі залишилися при своєму. Переконати владу зберегти лікарню у делегатів не вийшло.

Відтак, селяни вирішили утримувати її за власний рахунок. Уже порахували, що для цього треба збирати щомісяця по 60 гривень з двору.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути