chrome firefox opera safari iexplorer

Влада виховуватиме патріотичну молодь на «совкових» засадах

18 січня 2011 о 12:58

Головне управління освіти і науки КМДА спільно з райуправліннями опрацьовує питання відновлення військово-патріотичної гри «Зірниця» у Києві. Таким чином, влада посилюватиме патріотичне виховання молоді, йдеться у розпорядженні КМДА щодо відзначення 70-ї річниці початку Великої Вітчизняної війни.

За словами заступника голови КМДА Леонід Новохатька, з цією ж метою у навчальних закладах міста щорічно проводяться уроки пам'яті, зустрічі з ветеранами.

Цього року учням запропонують написати сімейний літопис або створити фотолітопис про участь своїх родичів у захисті вітчизни.

Традиційно проводитиметься міська естафета пам'яті «Вони захищали батьківщину».

Кращі дитячі художні колективи виступатимуть зі святковими концертами для ветеранів, допомагатимуть в облаштуванні монументів, пам'ятників, для школярів проводитимуть автобусні екскурсії за програмою «Київ — місто-герой», повідомили у прес-службі мерії.

Також передбачена робота «тимурівських» і волонтерських загонів учнівської молоді. Юні кияни відвідуватимуть з вітаннями ветеранів війни вдома, у лікарнях, санаторіях, допомагатимуть їм по господарству.

«Столична влада сприятиме діяльності молодіжних організацій військово-патріотичного спрямування, продовжить практику присвоєння середнім навчальних закладам імен героїв Великої Вітчизняної війни», повідомили в мерії.

«Зірниця» — піонерська військово-спортивна гра у СРСР. Вона становила собою імітацію бойових дій, схожу на військові навчання.

У ході гри піонери ділилися на команди й змагалися в різних військово-прикладних видах спорту з ігровими елементами.

Гра була частиною системи початкового вишколу школярів у Радянському союзі.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути