chrome firefox opera safari iexplorer

11 лютого: це цікаво знати

10 лютого 2011 о 23:50

Не від нас залежить тривалість нашого життя, але широта, високість і глибина його залежить лише від нас

11 лютого за григоріанським календарем 42 день року. До кінця року залишається 323 дні.

За церковним календарем 11 лютого вшановують Собор новомучеників і сповідників Руських, священномученика Ігнатія Рогоносця, святителя Лаврентія – затворника Печерського, святителів Герасима, Пити рима, Іону – єпископів Великопермських, Устьвимських, мучеників Романа, Іакова, Філофея та інших. Також поминають усіх померлих, що постраждали від гонінь за віру Христову.

Порада жінкам, адже скоро весна. Тож якщо ви ідеалістка і цінуєте свою свободу, а отже мрієте про коханця – друга, вам ідеально підходять ті, хто народилася якраз протягом цього місяця до 20 лютого, тобто, Водолії. Однак, якщо вам не подобаються постійні гамірливі компанії у вашій квартирі та люди, які мовчать лише під час сну, Водолій – це не ваш вибір.

Іменинниками 11 лютого є:
Лаврентій, Гнат, Роман, Яків, Лука, Мокій, Юліан

11 лютого народились:
1861 — Василь Огієвський, дослідник лісів;
1873 — Микола Міхновський, український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна»;
1905 — Сергій Гершензон, український генетик;
1919 — Ганна Шиленко, український графік.

Події 11 лютого:
1852 — Микола Гоголь кидає у вогонь рукопис другого тому «Мертвих душ»;
1945 — у Ливадії (Крим) завершилася Ялтинська конференція — вершинна дипломатична зустріч лідерів США, Великобританії й СРСР з метою вирішення питань закінчення Другої світової війни та повоєнного ладу;
1950 — ЦК КП(б)У ухвалив постанову про журнал «Дніпро», в якій були трафаретні звинувачення в антинародності, формалізмі тощо;
1963 — у Києві розпочалася конференція з питань культури української мови. Її учасники звернулися до найвищих органів державної влади з вимогою надати українській мові статус державної;
1989 — відбулася установча конференція Товариства української мови імені Тараса Шевченка (тепер — Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка).

11 лютого святкують:
Всесвітній день хворого

Чи знаєте ви, що:

  • У 1928 році шотландський вчений Олександр Флемінг досліджував грип. І одного разу помітив, як синьо–зелена пліснява, яка розрослася в одній з чашок, вбила всіх вирощених там стафілококів. Так звичка не мити посуд ще раз врятувала людство!
  • Пігулки віагри спочатку розроблялися, як засіб від ангіни. У 1992 році під час випробувань помітили цікавий побічний ефект, за який сьогодні тисячі чоловіків дякують винахідникам.

Цікаві українські звичаї, що живуть дотепер:
Криниця для українців вважалися священною, як і вода. Біля криниці завжди заборонялося працювати, кричати чи сваритися. Можна було садити калину або вербу, щоб оберігати воду від нечистої сили. Водою, взятою до сходу сонця замішували коровай, скроплювали хвору людину, щоб одужала.

Під час великих свят криниці завжди скроплювали свяченою водою, таким чином очищаючи воду. Криниця завжди вважалася символом батьківщини, здоров'я і сили, багатства і плодючості, святості і чистоти, безсмертя народного духу.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

17 січня

Інші дати
Народився Іван Труш
(1869, с. Висоцьке Львівська область – 1941) - український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині.
«Нам треба стояти… ногами на нашій землі, головою бути в Європі, а руками обхоплювати якнайширше справи української нації» (Іван Труш)
Розгорнути
Народився Григорій Епік
(1901, с.Кам'янка Дніпропетровської обл. - 1937) - український письменник, перекладач. автор повісті "Восени", романів "Без грунту", "Перша весна".
Розгорнути