chrome firefox opera safari iexplorer

17 лютого: це цікаво знати

17 лютого 2011 о 00:42

«Ніколи і нічого не просіть. Ніколи і нічого. Особливо у тих, то сильніший за вас. Самі попросять і самі все віддадуть».

М. Булгаков «Майстер і Маргарита»

17 лютого за григоріанським календарем 48 день року. До кінця року залишається 317 днів.

За церковним календарем 17  лютого вшановують преподобного Ісидора Пелусіотського, благовірного великого князя Георгія Всеволодовича Владимирського, преподобного Кирила Новоєзерського, мученика Іадора, священомученика Аврамія – єпископа Арвільського, преподобного Миколая сповідника – ігумена Студійського.

У народі 17 лютого колись згадували Миколу–холодного і стверджували, що вже починається весільний період у тварин. Хоча воно й не дивно, адже до календарної весни вже залишилося 12 днів, а світловий день, у порівнянні з 22 грудня (днем зимового сонцестояння), вже збільшився аж на 2 години.

Іменинниками 17 лютого є:

Микита, Кирило, Георгій, Сидір, Аврам, Йосип

17 лютого народились:

1892 — Йосип Сліпий, Патріарх Української греко-католицької церкви;
1918 — Володимир Щербицький, перший секретар ЦК Компартії України в 1972—1989 рр.;
1930 — Юрій (Георгій В'ячеславович)Якутович, український митець-графік, ілюстратор, майстер лінориту, деревориту й офорту, художник кіна.

Події 17 лютого:

1919 — Директорія УНР звернулася по допомогу в боротьбі з більшовиками до Антанти і США.
1955 — Одеська кінофабрика перетворена в Одеську кіностудію художніх фільмів.

17 лютого святкують:

Міжнародний день спонтанного прояву доброти

Чи знаєте ви, що:

  • Колісним транспортом, а саме — возами, наші предки користувалися наприкінці III-поч. II тис. до н.е. Про це свідчать їхні залишки виявлені в Сторожевій Могилі поблизу Дніпропетровська, на Мелітопольщині та в інших місцях. Як тяглову силу для них використовували волів.
  • Перші кам'яні споруди на Русі відомі ще за язичницьких часів. Однією з таких будівель, згадуваних літописом, був князівський палац — терем Святослава Ігоревича у Києві
  • Лелеку у різних місцинах ще називають бузьком або буслом. Віддавна він користувався повагою людей, бо не лише «приносив до хати дітей». Вважалося, що хата, де лелека звів собі гніздо буде щасливою. А якщо господарі його зруйнують, то в оселю вдарить блискавка і спалить її. Якщо ж лелека сам покидав своє кубло й не повертався, це значило, що буде пожежа або хата стане пусткою. Також люди вірили, якщо навесні вперше побачиш лелеку, який летить, то будеш літати — тобто, матимеш здоров'я протягом всього року. А якщо лелека сидить у гнізді, то сидітимеш цілий рік удома — хворітимеш.

Тож здоров’я вам та вашим рідним!

Аліна Астахова, «Рідна країна»

19 січня

Інші дати
Хрещення Господнє (Водохреща)
Там, на річці на Йордані Там Господь Христос хрестився, З рук Хрестителя Івана У святій водичці вмився" (Ярослав Вільшанко)
Розгорнути
Народився Гордій Левченко
(1897, с. Дубрівка Житомирської обл. - 1981) - військово-морський діяч, адмірал, головнокомандувач Балтійського флоту. У 1939-1942 роках - заступник наркома ВМФ СРСР. Під час Другої світової війни керував обороною Криму.
Розгорнути
Народився Тимофій Левчук
(1912, с. Бистрівка Житомирської обл. - 1998) - українського кінорежисера, народного артиста. Фільми: "Іван Франко", "Калиновий гай", "Два роки над прірвою", "Помилка Оноре де Бальзака", "Родина Коцюбинських" та ін.
Розгорнути
Народилася Марія Тим'як
(1889, м. Косів Івано-Франківської обл. - 1970) - народний майстер мистецької кераміки. Створювала оригінальний побутовий посуд (миски, глечики), вазочки і фігурки, оздоблюючи їх геометричним орнаментом. Вироби зберігаються у музеях Києва і Львова.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі