chrome firefox opera safari iexplorer

27 лютого: це цікаво знати

27 лютого 2011 о 00:05

Коли є червiнець, навiщо бажати, щоб i гаманець був золотий.
Григорій Сковорода

27 лютого за григоріанським календарем 58 день року. До кінця року залишається 307 днів.

За церковним календарем 27 лютого вшановують преподобного Авксентія, рівноапостольного Кирила – учителя Словенського, преподобного Ісаакія – затворника Печерського, 12 греків будівників соборної Успенської церкви Києво – Печерської Лаври, благовірного князя Михаїла Чернігівського і боярина його Феодора, преподобного Марона – пустельника Сирійського, святителя Авраамія.

У народі 27 лютого у Кирилів день підмічали: «Якщо на Кирила день ясний – літо буде гарне, але морози триватимуть».

Іменинниками 27 лютого є:
Кирило, Михайло, Федір, Овксентій, Юрій

27 лютого народились:
1664 — День пам’яті Івана Богуна, українського військового і державного діяча, козацького полководця, розстріляного цього дня поляками під Новгород-Сіверським.
1875 — Володимир Філатов, видатний медик, засновник офтальмологічної школи в Україні, запропонував власні методи лікування в офтальмології, винайшов багато оригінальних офтальмологічних інструментів;
1887 — Петро Нестеров, російський льотчик, член Київського товариства повітроплавання, автор так званої «петлі Нестерова». Похований у Києві на Аскольдовій могилі.

Події 27 лютого:
1918 — Початок походу Січових Стрільців проти більшовицьких військ, що напали на Україну.
1919 — Комісія Антанти провела зустріч із українським отаманом Семеном Петлюрою.
1932 — Створені Київська, Вінницька, Дніпропетровська, Одеська й Харківська області.
1939 — Спілка радянських музик України була перейменована у Спілку радянських композиторів України.
1942 — Масові розстріли в Бабиному Яру німецькими окупантами членів українського націоналістичного підпілля.
1943 — Прийнята постанова про поновлення роботи шкіл у регіонах України, визволених від нацистів.
1990 — Верховна Рада СРСР створила нову посаду — Президент СРСР.

Чи знаєте ви, що:

  • Мізинцю — найменшому пальцю на руці, українці надавали особливого значення. Вони вірили, що він знаходиться у безпосередньому зв'язку з душею. Саме тому договори з чортом, в яких продавалася душа, треба було підписувати кров'ю з мізинця. Якщо мізинець німів, це вважалося зловіщим знаком. Також вірили, що через мізинець можна впливати не тільки на внутрішній біль людини — тугу тощо, а й на біль фізичний.
  • Знамениті морські походи київських князів назавжди лишилися в історії яскравими сторінками військового мистецтва. Одного разу Візантія, знаючи про те, що мають прийти руські кораблі, замкнула величезними ланцюгами Босфорську протоку. Але кмітливі русичі знайшли вихід. Вони приладнали до суден колеса і, коли подув вітер, підняли вітрила. Кораблі по суходолу поїхали до стін столиці Візантії. Як свідчать історики, було це у 907 році, коли дружину очолював князь Олег.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

20 вересня

Інші дати
Народився Михайло Жук
(1883, м. Каховка - 1964) - український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт "Дівчина в кріслі", "Гуцул", "Портрет батька", хрестоматійних портретів М. Воронного,  Г. Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі