chrome firefox opera safari iexplorer

7 лютого: це цікаво знати

06 лютого 2011 о 23:48

Потрібно зі сміхом бути дуже обережним, – тим більше, що він заразливий.
Микола Гоголь

7 лютого за григоріанським календарем 38 день року. До кінця року залишається 327 днів.

За церковним календарем 7 лютого вшановують святителя Григорія Богослова, священномученика Володимира — митрополита Київського і Галицького, розстріляного у 1918 році більшовиками; святителя Мойсея, мученицю Філіцату та її синів, преподобних Поплія Сирійського, Мару співця та ікону Божої Матері «Утамуй мої печалі».

У народі 7 лютого спостерігали за погодою, адже який день на Григорія Богослова зранку до півдня, така буде перша половина зими, а з півдня до вечора – віщує другу її половину.

Цікаві українські обряди:
У народі у пору шлюбування особливою повагою користувалися люди, які любили і вміли приготувати весільний стіл. Таких видатних кулінарів, власне, як і сьогодні, було небагато. Їх знали у всіх навколишніх селах. Запросити таку людину готувати на весілля вважалося особливим привілеєм.

У деяких регіонах на весіллях навіть існував спеціальний обряд – танок, на який запрошувалися кухарі. Після його закінчення господарі весілля обдаровували всіх, хто готував страви. Зазвичай, це відбувалося на другий день весілля, коли гості вже могли оцінити наскільки смачним і різноманітним був весільний стіл.

До речі, українська кухня нараховувала до двох тисяч страв, які готувалися без помідорів, картоплі, кукурудзи та соняшникової олії.

Іменинниками 7 лютого є:
Григорій, Пилип, Олександр, Володимир, Фелікс.

7 лютого народились:
1804 — Микола Маркевич, український історик, етнограф, письменник, фольклорист, композитор;
1847 — Олександр Русов, український етнограф, фольклорист, сатирик, громадський діяч;
1880 – Петро Чирвинський, український і російський геолог;
1880 — Григорій Маркелов, український невропатолог;
1906 — Олег Антонов, радянський авіаконструктор, доктор технічних наук;
1925 — Микола Брусєнцов, український конструктор першого у світі троїчного комп'ютера.

Події 7 лютого:
1483 — відомий український вчений Юрій Дрогобич у Римі, у Ехуаріуса Зільбера видав книгу «Прогностична оцінка поточного 1483 року», що є першою відомою друкованою книгою українського автора.

Чи знаєте ви, що:
Будь-який стрес починається з однієї негативної думки. Одна думка прослизне непоміченою, а за нею приходить все більше і більше подібних думок, поки не настане стрес. Стрес є результатом, але причина його – негативне мислення, що почалося з однієї-єдиної негативної думки. Проте неважливо, що саме ви вже встигли таким чином привернути до себе, – ви можете змінити це... однією-єдиною позитивною думкою. Вона потягне за собою інші. (Ронда Берн)

Аліна Астахова, «Рідна країна» 

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі