chrome firefox opera safari iexplorer

8 лютого: це цікаво знати

08 лютого 2011 о 09:07

«Природа може все і все створює»
Григорій Сковорода

8 лютого за григоріанським календарем 39 день року. До кінця року залишається 326 днів.

За церковним календарем 8 лютого вшановують преподобних Ксенофонта, дружину його Марію та синів їхніх Аркадія та Іоанна, преподобного Ксенофонта Робейського, мучеників Ананія пресвітера, Петра – темничного стража і з ним 7 воїнів, преподобного Симона Ветхого, преподобного Феодора, ігумена Студійського, святителя Йосифа – архієпископа Солунського, благовірного Давидп ІІІ відновителя.

Зима вже наблизилася до того часу, з яким колись пов’язували її перелом.
У народі 8-ме лютого називався на честь Напівхлібниці. “Який день 8 лютого, такою буде й весна” — стверджували наші предки.

До речі, цікавий факт. Теперішню погоду інколи ще називають «рузвельтівською», на честь ялтинської конференції 1945 року. Деякі дослідники вважають, що Рузвельт тоді приїхав у Крим лише через теплу весняну погоду.

Іменинниками 8 лютого є:
Федір, Марія, Давид, Павло, Аркадій.

Ім’я Аркадій має грецьке походження слова «аркадос» і означає жителя Аркадії, області Даньої Греції. У дитинстві Аркадіїв всі люблять. Як батьки, так і всі найближчі родичі постійно захоплюються його талантами та зовнішністю. Дорослі Аркадії завжди відгукуються на прохання допомогти. Вони комунікабельні, неконфліктні та обов’язкові. Однак мають схильність до алкоголю. Попри все — сварки у сім’ї Аркадіїв – рідкість. Любить маленьких дітей. Однак надміру захоплюється роботою, яка забирає багато часу і шкодить родинним стосункам.

8 лютого народились:
1822 — Опанас Маркевич, народознавець, член Кирило-Мефодіївського товариства;
1904 — Ігор Белза, український і російський історик культури, музикознавець, композитор, педагог.

Події 8 лютого:
1106 — Великий князь Київський Володимир Мономах склав «Повчання» — перший дидактично-художній твір княжої Русі

8 лютого за Місячним календарем 7-мий день, коли важко і нудно виконувати повсякденну роботу. Замість цього хочеться чогось новенького і захоплюючого. На роботі можна спробувати вирішити «методом штурму» застарілу проблему або почати щось нове, що вимагає від ініціативи. До шефа у цей час краще звертатися з питаннями, які можна вирішити швидко «рубанувши шаблюкою», хоча є небезпека потрапити «під гарячу руку».

Слово у цей день енергетично заряджене, тому необережні і погані побажання можуть здійснитися. Якщо людина про когось погано думає і проклинає –все бумерангом повертається назад, і людина починає хворіти сама.

Чи знаєте ви, що:
Володимир хрестив Русь вже вдруге. Вперше її охрестив князь Аскольд у Києві влітку 860 року. Чому про цей факт забули? Тому, що 882 року Аскольда було вбито. В державі знову запанувало язичництво, бо місце Аскольда на Київському престолі зайняв князь Олег, язичник. З літописів вилучалися всі згадки про події літа 860 року. Онук Олега — Володимир, вирішивши приєднати Русь до християнського світу, знову змушений був охрестити Русь. Цього разу нова релігія стала державною. І у свідомість наступних поколінь Володимир увійшов першим і єдиним хрестителем Русі.

Аліна Астахова, «Рідна країна» 

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі