chrome firefox opera safari iexplorer

8 лютого: це цікаво знати

08 лютого 2011 о 09:07

«Природа може все і все створює»
Григорій Сковорода

8 лютого за григоріанським календарем 39 день року. До кінця року залишається 326 днів.

За церковним календарем 8 лютого вшановують преподобних Ксенофонта, дружину його Марію та синів їхніх Аркадія та Іоанна, преподобного Ксенофонта Робейського, мучеників Ананія пресвітера, Петра – темничного стража і з ним 7 воїнів, преподобного Симона Ветхого, преподобного Феодора, ігумена Студійського, святителя Йосифа – архієпископа Солунського, благовірного Давидп ІІІ відновителя.

Зима вже наблизилася до того часу, з яким колись пов’язували її перелом.
У народі 8-ме лютого називався на честь Напівхлібниці. “Який день 8 лютого, такою буде й весна” — стверджували наші предки.

До речі, цікавий факт. Теперішню погоду інколи ще називають «рузвельтівською», на честь ялтинської конференції 1945 року. Деякі дослідники вважають, що Рузвельт тоді приїхав у Крим лише через теплу весняну погоду.

Іменинниками 8 лютого є:
Федір, Марія, Давид, Павло, Аркадій.

Ім’я Аркадій має грецьке походження слова «аркадос» і означає жителя Аркадії, області Даньої Греції. У дитинстві Аркадіїв всі люблять. Як батьки, так і всі найближчі родичі постійно захоплюються його талантами та зовнішністю. Дорослі Аркадії завжди відгукуються на прохання допомогти. Вони комунікабельні, неконфліктні та обов’язкові. Однак мають схильність до алкоголю. Попри все — сварки у сім’ї Аркадіїв – рідкість. Любить маленьких дітей. Однак надміру захоплюється роботою, яка забирає багато часу і шкодить родинним стосункам.

8 лютого народились:
1822 — Опанас Маркевич, народознавець, член Кирило-Мефодіївського товариства;
1904 — Ігор Белза, український і російський історик культури, музикознавець, композитор, педагог.

Події 8 лютого:
1106 — Великий князь Київський Володимир Мономах склав «Повчання» — перший дидактично-художній твір княжої Русі

8 лютого за Місячним календарем 7-мий день, коли важко і нудно виконувати повсякденну роботу. Замість цього хочеться чогось новенького і захоплюючого. На роботі можна спробувати вирішити «методом штурму» застарілу проблему або почати щось нове, що вимагає від ініціативи. До шефа у цей час краще звертатися з питаннями, які можна вирішити швидко «рубанувши шаблюкою», хоча є небезпека потрапити «під гарячу руку».

Слово у цей день енергетично заряджене, тому необережні і погані побажання можуть здійснитися. Якщо людина про когось погано думає і проклинає –все бумерангом повертається назад, і людина починає хворіти сама.

Чи знаєте ви, що:
Володимир хрестив Русь вже вдруге. Вперше її охрестив князь Аскольд у Києві влітку 860 року. Чому про цей факт забули? Тому, що 882 року Аскольда було вбито. В державі знову запанувало язичництво, бо місце Аскольда на Київському престолі зайняв князь Олег, язичник. З літописів вилучалися всі згадки про події літа 860 року. Онук Олега — Володимир, вирішивши приєднати Русь до християнського світу, знову змушений був охрестити Русь. Цього разу нова релігія стала державною. І у свідомість наступних поколінь Володимир увійшов першим і єдиним хрестителем Русі.

Аліна Астахова, «Рідна країна»