chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївський узвіз перебудують

22 лютого 2011 о 13:55

Концепція проекту реставрації Андріївського узвозу в Києві була представлена напередодні на засіданні консультаційної ради при Головному Управлінні охорони культурної спадщини КМДА.

Реконструкцію заплановано здійснити до Євро-2012. Концепція передбачає ремонт аварійних будівель та інженерних мереж, заміну сходів, оновлення фасадів будинків і уніфікацію робочих місць продавців на узвозі. Це буде перша черга реконструкції, яка обійдеться у 210 млн. грн.

Паралельно з реконструкцією, як з'ясувала «Газета по-київськи», на Андріївському узвозі розгорнуть масштабне будівництво. На рівні міської влади там затверджено щонайменше три грандіозних новобудови.

Так, за адресою Андріївський узвіз, 14-16, з'явиться готель з рестораном (максимальна висота — 11 поверхів), який буде явно вищий за сусідні будівлі. Забудовник — ПП «Маркон». Замок Річарда (навпроти) обіцяють за домовленістю з власником нарешті перебудувати під готель

Перетин спуску і Боричевого току — на місці фабрики «Юність» — з'явиться п'ятиповерховий «Андріївський плаза». Проект пов'язують з компанією, яка нібито належить Рінату Ахметову.

Сусідня адреса — Андріївський, 6/33. Тут планували побудувати ресторан в комплексі з магазином з продажу товарів мистецтва та виставковим центром. Забудовник ТОВ Фірма «Сула», яку ЗМІ пов'язують з Петром і Ярославом Ющенком — братом і племінником екс-президента.

Андріївський узвіз, 32, — на цьому місці з'явиться семиповерховий офісний центр.

Столична влада після реконструкції планує перетворити узвіз на пішохідну туристичну вулицю.

«Ми хочемо, щоб Андріївський узвіз щодоби забезпечував потреби хоча б 400-500 туристів», — розповіла старший науковий співробітник «УкрНДІпроектреставрація» Ольга Рутковська, пише «КоммерсантЪ-Україна».

Суперечки викликала пропозиція легалізувати торгівлю та уніфікувати місця для торгівців — по одному виду на кожну продукцію. Конструкції будуть переносні, кріпитися на відбійник уздовж дороги.

У Київраді переконані, що це витіснить зі спуску художників і майстрів декоративно-прикладного мистецтва, чиї роботи користуються попитом в іноземних туристів.

Остання реставрація Андріївського узвозу проводилися на початку 80-х років минулого століття, напередодні святкування 1500-ї річниці заснування Києва.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути