chrome firefox opera safari iexplorer

Медики радять не поспішати віддавати дитину до школи

17 лютого 2011 о 18:14

Усе шкільне і навіть подальше життя дитини може залежати від одного-єдиного рішення батьків: віддати її у школу в 6 чи 7 років?

За законом, після того, як дітей почали віддавати до школи у 6 років, в кожному першому класі має бути спальня та ігрова кімната. Оскільки на практиці втілити це практично нереально, фахівці бояться, що діти будуть важко переносити навчання.

Обов'язку садити за парту шестирічок поки що не існує. Однак держава і батьки наполегливо омолодшують шкільну освіту.

Йти до школи в 6 років тепер майже необхідність, адже тримати в 15 тисячах дитсадків дітей до 7 років державі невигідно. Школяр для бюджета обходиться дешевше, ніж вихованець дитсадка.

Водночас, перебудова свідомості дитини від гри до навчання відбувається в 7 років, а то й пізніше.

Батьки ж здебільшого плутають інтелектуальну, фізичну і психологічну готовність до школи. Навіть, якщо дитину навчили читати і писати коротенькі диктанти, вона може бути не готова робити власні висновки, міркувати і концентруватися на уроках. Тому психологи радять зачекати.

Медичні дослідження також доводять — шестирічки у школі втрачають у вазі, в них падає рівень гемоглобіну в крові, погіршується нервово-психічний стан. Міністерство освіти обіцяє зробити освіту шестирічок комфортнішою: батькам гарантують уроки по 35 хвилин, ігрову форму занять, великі перерви. Та навіть ігрові і спальні кімнати.

Але знайти в Україні школи, де за правилами можуть вчитися шестирічки, виявилося вкрай важко.

Джерело: "1+1"
Розділи: Новини освіти Освічена

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути