chrome firefox opera safari iexplorer

Школярі вивчатимуть «антиалкогольну грамоту»

09 лютого 2011 о 15:02

У семи містах України розпочався експеримент з викладання у школах «антиалкогольної грамоти». Якщо програма боротьби з алкоголізмом виявиться ефективною, її поширять на всю країну.

Проект було ініційовано у зв`язку зі значним збільшенням рівня вживання алкогольних напоїв серед українських школярів та студентів.

Про шкідливість спиртного дітям розповідатимуть, починаючи з 7-го класу. У рамках експерименту на курсі проводитимуть по 9 занять з дітьми та їхніми батьками.

«Ми не беремо елітарні чи проблемні школи, ми беремо усіх дітей», — запевнив директор НМЦ практичної психології і соціальної роботи Віталій Панок.

Водночас, вчителі у великий успіх нової програми не надто вірять. Педагоги впевнені, що нині діти про шкідливість хмільних напоїв знають більше, ніж усі попередні покоління, але при цьому хильнути не відмовляються навіть у школі.

Ініціатори шкільної протиалкогольної програми кажуть — що це не будуть звичайні факультативні балачки з важкими підлітками, викладатимуть за новою технологією.

«Ми далекі від того що 100% відмовлять на завжди, але відсотків 80 почнуть свідомо ставитися від алкоголю», — переконаний В.Панок.

Як повідомлялося, вчені з Університету Монреаля в Канаді з`ясували, що підлітки вживають алкоголь і наркотики не тільки через емоційні проблеми, а й як протест.

Відзначимо, що підлітковий алкоголізм став національною проблемою для України. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, наша держава стала абсолютним лідером серед сорока країн Європи за кількістю підлітків у віці 11-15 років, які регулярно вживають алкоголь.

У цілому близько 40% українців у віці від 14 до 18 років вживають «градусні» напої, а щотижневе розпивання пива в Україні серед наймолодшої публіки за останні чотири роки виросло вдвічі. Міцні напої стрімко наздоганяють пиво за популярністю.

Нагадаємо, за даними Світового банку українці починають курити у 16 років, пиячити — у 18.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути