chrome firefox opera safari iexplorer

Верховний суд дозволив забудувати Жуков острів

01 лютого 2011 о 14:32

Верховний суд відмовився скасувати рішення Київради, яке зменшує площу заповідника у вісім разів. Тож тепер на острові розгорнулося повномасштабне будівництво, пише «Сегодня».

За словами працівників за зеленими парканами, незабаром тут з'явиться ресторан, лазні, сауни, котеджі для відпочиваючих.

Тим часом величезні КамАЗи раз у раз завозять на будівництво пісок з кар'єру наприкінці острова.

Ресторан збираються зводити поруч із уже побудованими заміськими комплексами відпочинку «Маячок» і «Дніпровська рів'єра» на вул. Лютневій.

На цій вулиці, за інформацією видання, Київрада виділила 15 ділянок, починаючи з 2002 року по 2010 рік.

За слова будівельників, вільної землі на острові вже нема, мовляв навіть до води так просто вже не під'їхати.

Один з дачників Андрій розповів, що ближче до переходу на острів Водників вирубали заповідний ліс.

«Будують нібито оздоровчий центр для „чорнобильців“, а підійти близько не можна. Та й не для „чорнобильців“, табличка повисіла — і вони її забрали, а дерева всі вирубали», — сказав він.

Саме будівництво завішане щільною зеленою сіткою, а навколо — колючий дріт, відзначає видання.

Трохи далі на острові стоїть бетонний паркан, який відгороджує чималу частину лісу.

«Він пів лісу відгороджує. Місцеві жителі вже кілька разів його ламали, фарбою писали протести. А вони знову відновлюють. У нас кажуть, що цю землю відвели для Олеся Довгого, секретаря Київради», — сказала одна з дачниць Ольга.

Як відомо, землю на Жуковому почали роздавати з 2002 року. Серед щасливих власників є й благодійний фонд «Лелека — дітям», який отримав 22 га в 2007 році і якого пов'язують з Олесем Довгим.

6 га виділили ТОВ «Ав-Медгрупп», яке приписували екс-депутату Київради Олександрові Прогнімаку.

Але і Довгий, і Погнімак свою причетність до землі заперечують.

Більшу частину ділянок, за інформацією видання, виділяли по вже відомій «схемі» садовим кооперативам або простим громадянам, але незабаром всі ці ділянки виявлялися проданими потрібним людям.

Як відомо, у серпні 2007 року більшість мера Леоніда Черновецького у Київраді прийняла скандальне рішення про зменшення площі заказника з 1600 га до 196 га.

Прокуратура намагалася оскаржити таке рішення в суді. Не вдалося…

19 вересня

Інші дати
19 вересня відзначають:
  • День народження смайла.
  • Йом Кіпур.
 
Розгорнути
Народився Анатоль Вахнянин
(1841, с. Синява, Польща - 1908) - україньский композитор та педагог, автгоопери "Купало", музики до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перший голова товариства "Просвіта"
Ярій, душе. ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України. А ти шукай - червону тінь калини, На чорних водах - тінь її шукай, де горстка нас
Розгорнути
Народився Григорій Мінх

(1836, с. Грязі, Росія - 1896) - вчений інфекціоніст та епідеміолог. Автор класичних фраз про чуму та проказу,  влив собі кров хворого на тиф, щоб довести заразність  крові хворого.

Розгорнути