chrome firefox opera safari iexplorer

Кабмін визначився, як вшанує пам’ять Шевченка

02 березня 2011 о 18:56

Кабінет Міністрів з метою забезпечення гідного вшанування пам‘яті Тараса Шевченка, увічнення його творчої спадщини та підготовки до відзначення у 2011 році 150-річчя від дня його перепоховання та в 2014 році 200-річчя від дня народження прийняв розпорядження, яким затвердив план заходів до цих дат.

Серед основних — проведення у навчальних закладах Уроків Кобзаря, лекцій, бесід, читання творів Т.Г.Шевченка, круглих столів, вечорів вшанування, створення циклів теле- і радіопередач про творчу спадщину тощо.

Щорічно буде проводитися міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім‘ї вольній новій». Також заплановано видання «Шевченківської енциклопедії» у шести томах.

Планом заходів передбачено і спорудження пам‘ятника Т.Г.Шевченку в селищі Вільшана Городищенського району Черкаської області та здійснення заходів для подальшого розвитку Шевченківського національного заповідника, зокрема проведення ремонтно-реставраційних робіт на пам‘ятці історії та монументального мистецтва – Могилі та пам‘ятнику поету Т.Г.Шевченку.

18 квітня

Інші дати
Народився Микола Сумцов
(1854, м. Петербург, Росія - 1922) - український фольклорист, етнограф, літературознавець та громадський діяч. Один з фундаторів Харківської громадської книгозбірні (1886).
Розгорнути
Народилася Уляна Кравченко (Юлія Шнайдер)
(1860, м. Миколаїв Львівська область – 1947) - українська письменниця, активістка українського жіночого руху. Автор повісті «Хризантеми» та багатьох збірок віршів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Липинський
(1882, с.Затурці Волинська область – 1931) - український політичний діяч польського походження, історик, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму.
«Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не ненависть до її ворогів» (В’ячеслав Липинський)
Розгорнути