chrome firefox opera safari iexplorer

Мирослав Попович: Гарнюня зі Спритком – іграшки, які не завоюють світ

28 березня 2011 о 14:26

Коментуючи нові символи України Гарнюню і Спритка, учений-філософ і громадський діяч, академік НАН України, лауреат Шевченківської премії Мирослав Попович зазначив: «Я думаю, що це є дитячі іграшки. Нічого це не дає. Але для того, щоб так твердити, це треба провести якісь дослідження. Кожного разу, коли іде новий товар на ринок, має бути маркетинг. Потрібно подивитися, чи, дійсно, не почнуть із тих персонажів посміюватися навіть зичливо налаштовані люди. Я особисто не вірю в такі дитячі комікси, які могли б завоювати серця західного читача чи глядача».

Насправді, вважає інтелектуал, «Захід не довіряє Україні тому, що на його думку в Україні немає справжньої демократії. З іншого боку, Захід завжди ставився до України прихильніше тоді, коли він відчував, що в Україні цінують свободу і цінують право. Це було так, наприклад, в дні Помаранчевої революції. І сьогодні він приглядається. Тому все, що буде пов’язано з розвитком українських політичних свобод, все, що буде свідчити про поступ демократичного устрою, в першу чергу стане ключем до наших взаємовідносин із Заходом».

Філософ додав, що розвиток реальних справ, за якими пильно стежить світ, найбільше впливатимуть на наш імідж: «Але чи є якийсь символ конкретний… Ну скажімо те, як справу Кучми розв’яжуть. Як розв’яжеться, скажімо, проблема з «Газетою по-київськи»... І десятки інших речей. Це кожного разу новий символ. І Захід дуже уважно стежить за цим».

«А, дійсно, що треба — то це видавати книжки про Україну, добре ілюстровані. І такі, які показують її різноманіття від Сяну до Дону, і показують її старовину. Просування такого контенту засобами новітніх технологій. Це дійсно має бути показано, щоб не створювалося враження про забиту сільську і напівсільську провінцію. Це серйозно і це треба робити. На це б я грошей не шкодував», — підсумував розмову Мирослав Попович.

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути