chrome firefox opera safari iexplorer

У 65-річної породіллі-рекордсменки заберуть дитину?

22 березня 2011 о 16:51

Жителька Чернігова, 65-ти річна породілля Валентина Підвербна не спроможна самостійно доглядати свою місячну дитину. Такий висновок зробили лікарі Чернігова, повідомили у прес-службі Управління охорони здоров`я Чернігівської обласної державної адміністрації,

«Якщо медики разом із представниками соціальних служб обласного центру не візьмуть ситуацію під контроль — дівчинка може загинути», — йдеться у повідомленні прес-служби.

За інформацією головного лікаря Чернігівського пологового будинку Василя Гусака, під час вагітності В.Підвербна часто поводилася неадекватно, відмовлялася відвідувати жіночу консультацію, не дотримувалася рекомендацій лікарів та відповідного режиму дня, нехтувала здоровим харчуванням.

«Після пологів мати, відчуваючи зацікавлений інтерес до своєї особи з боку представників засобів масової інформації та громадськості, почала вимагати особливого ставлення. Ситуація погіршувалася ще й тим, що жінка, як виявилося, не знайома з елементарними навичками догляду за дитиною», — заявив лікар.

Міський педіатр Людмила Овсієнко скаржиться, що з першого дня В.Підвербна відмовляла в обстеженні лікарям та медичним сестрам. Не допускала медичних працівників до своєї квартири. Дівчинка постійно збуджена, плаче. Втім, її мати практично не реагує на таку цілком зрозумілу поведінку немовляти, вона пояснює, що діти повинні плакати. Себе вважає постійно втомленою і роздратованою, губиться у часі стосовно того, коли останній раз годувала немовля.

За інформацією медиків, В.Підвербна відмовляється від застосування памперсів, іноді дивується, чого маленька не ходить і взагалі каже: «… скоріше, давайте мені двокімнатну квартиру, бо донька повинна десь гратися…». Жінка постійно телефонує до різних медзакладів Чернігова, консультується з приводу догляду за дитиною, але рекомендацій не дотримується. Не купує молочних сумішей, мовляв, ними мати та дитину повинні забезпечити самі медики. Відмовляється від пропозицій соціальних працівників допомогти у прибиранні квартири та догляді за немовлям.

Медики мають намір умовити В.Підвербну погодитися на тимчасову (терміном на місяць чи два) передачу дівчинки до Прилуцького будинку дитини, де немовля буде забезпечене відповідним доглядом, висококалорійним харчуванням. «А в разі, якщо її мати буде й надалі нехтувати своїми обов`язками – вдаватися до примусу в рамках діючого законодавства із залученням органів прокуратури та МВС», — вважають лікарі.

Нагадаємо, 22 лютого 2011 року 65-річна Валентина Під вербна в Чернігівському пологовому будинку за допомогою кесарського розтину народила здорову дівчинку, стан якої на той момент лікарі оцінили як 8-бальний за 10-бальною шкалою.

Жінка вважається найстаршою породіллю нашої держави, що було зафіксовано у Книзі рекордів України. Вона завагітніла шляхом штучного запліднення, здійсненого в одній зі столичних приватних клінік репродуктивної медицини.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі