chrome firefox opera safari iexplorer

У Луганську створили незвичний портрет Тараса Шевченка

09 березня 2011 о 23:36

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка продовжує вшановувати пам'ять Великого Кобзаря. Нещодавно у виші відкрили пам’ятник Шевченку, а сьогодні, у день народження поета, студенти зробили його портрет. На роботу пішло менше двох годин.

Мозаїку складали за спеціальним ескізом із маленьких книжечок, розміром 10 на 10 сантиметрів. Саме в таких книжечках, які отримали назву «захалявні», Тарас Шевченко писав на засланні.

«Книжечки, які він писав, він міг ховати лише за халявами чобота. В нашому варіанті подано умовний розмір захалявної книжечки, оскільки справжня «захалявна книжечка» була ще меншою за обсягом, бо її знайшли б, коли проводили постійні обшуки», – пояснила доцент кафедри української літератури Луганського національного університету Ірина Бойцун.

Шевченко вийшов «позитивним» і «яскравим»

www.radiosvoboda.org

У своїх «захалявних книжечках» студенти вирішили написати лише один вірш – «Садок вишневий коло хати». Ініціатор акції Олена Лошакова каже, на відмінну від іншої поезії Шевченка періоду заслання, цей вірш створює весняний настрій. Додає оптимізму також кольорова гама портрета – помаранчевий і білий кольори.

«Відійшли від традиційних, коричневих, темних, чорних тонів, в яких як правило зображують Шевченка, і вибрали яскраві кольори – сонячні, весняні. Тобто максимально позитивна, максимально яскрава, така цікава робота», – розповіла Олена Лошакова.

Портрет може потрапити до Книги рекордів України

www.radiosvoboda.org

Портрет розмістили у холі головного корпусу університету. Тож кожен міг оцінити арт-проект і висловити свою думку. Студент із Китаю Шугуан запевняє: на зображені відразу впізнав Тараса Шевченка.

«Щось схоже, звісно. Коли я піднімався сюди, я одразу помітив, що це Тарас Шевченко. Про нього я знаю, що він поет відомий. Коли я був у Китаї, коли я ще не навчався у вашій країні, тоді я вже чув про нього», – зауважив Шугун.

Портрет вийшов чималеньким – понад 6 квадратних метрів. На створення такої мозаїки пішло 356 книжечок. У виші вважають, що цього буде досить, щоб потрапити у Книгу рекордів України.

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі