chrome firefox opera safari iexplorer

Горів музей «Биківнянські могили»

30 квітня 2011 о 09:59

Повідомлення про те, що на Биківнянських могилах горить музей, з'явилося на сторінці голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця у Фейсбук.

За його інформацією, від будинку залишилося лише чотири опорних кутових стовпи.

Пізніше депутат уточнив отриману інформацію. Як повідомили в МНС, головний корпус музею не постраждав. Згоріло технічне приміщення. Опіки отримав один науковий співробітник. Експонати не постраждали.

Національний меморіальний комплекс «Биківнянські могили» входив до складу Українського інституту національної пам'яті,  у лютому 2011 року з метою науково-методичного забезпечення історичних досліджень і музеєфікації меморіалу уряд передав його в сферу управління Міністерства культури і туризму.

У березні 1937 ділянка лісу біля селища Биківня на північно-східній околиці міста була виділена Київською міськрадою для «спецзони» НКВС. Тут поховано понад 100 тисяч розстріляних.

 

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути