chrome firefox opera safari iexplorer

Міноборони планує парад за 320 млн грн

08 квітня 2011 о 15:44

Військовий парад 24 серпня може стати найдорожчим за 20 років незалежності України, оскільки попередній кошторис витрат Міністерства оборони перевищує 320 млн грн.

Ця цифра цілком співвідносна з кількістю грошей, виділених військовим на будівництво житла або закупівлю озброєнь і військової техніки.

Згідно з документом, підписаним директором департаменту фінансів Міноборони Іваном Марком, додаткові витрати бюджетних коштів на парад оцінюються у 265 млн грн (до вже запланованих 56 млн грн).

Зокрема,міністерство Михайла Єжеля планує витратити на «підготовку озброєння і військової техніки» до параду 220 млн грн. Окрім того, додатково Міноборони просить 72 млн грн на «пально-мастильні матеріали».

Нагадаємо, що у 2008 і 2009 роках військові паради на День Незалежності обійшлися приблизно у 70 млн грн. І навіть тоді експерти скептично оцінювали ці суми, сумніваючись, що всі гроші було витрачено за призначенням.

У 2010 році парад не проводився.

Цього року парад військ відбудеться на честь 20-ї річниці незалежності України у Києві, Керчі, Одесі, Севастополі та містах, де розташовані штаби оперативних командувань та видів Збройних Сил України.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути