chrome firefox opera safari iexplorer

У травні почнуть засівати радіоактивно забруднені території

26 Квітня 2011 о 12:17

Україна відновлює сільськогосподарське виробництво на радіоактивно забруднених територіях. У травні на Київщині почнуть засівати землі, які були занедбані протягом 25 років після аварії на Чорнобильській АЕС.

Мова йде про третю й четверту зоні відчуження, які розташовані далі від зруйнованої ЧАЕС. У Іванківському та Поліському районах Київської області інвестори почнуть обробляти 50 тисяч гектарів землі.

Голова Іванківської райдержадміністрації Олександр Леляк очікує, що навесні вдасться засіяти до тисячі гектарів, а інша земля буде готуватися на осінь.

«Мова йде про вирощування зернових культур, технічних культур, а в подальшому, можливо, картоплі та інших овочевих культур. Я думаю, що обробка землі, культивація її, зменшить рівень радіоактивного забруднення», — зазначив Леляк.

Весь проект передбачає також будівництво молокозаводу, свиноферми, елеватора, насіннєвого заводу.

Іванківська районна влада запевняє, що вся продукція, яка там вже вирощується, проходить суворий дозиметричний контроль. При цьому перевищення норм радіонуклідів у продуктах харчування немає, лише в деяких місцях виявили проблеми в диких ягодах і грибах.

У квітні учасники парламентських слухань рекомендували уряду розробити законопроект про «Загальнодержавну програму ведення сільськогосподарського виробництва на радіоактивно забруднених територіях».

Однак деякі екологи попереджають, що спроба відродження чорнобильських земель може обернутися небезпечним експериментом над простими людьми.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко називає розмови про подібну програму безглуздям і провокацією.

«Ті урядові особи, які про це говорять, нехай спочатку там побудують свої власні маєтки і переселяться туди, скажімо, з Конча-Заспи. Вони розраховують піднімати сільське господарство руками інших. Інші будуть піддаватися опроміненню», — попередив Борейко.

Київський еколог пов'язує новий сплеск інтересу до чорнобильських земель світовою продовольчою кризою й тим, що Україна наближається до створення ринку землі.

Статус забрудненої території нині мають понад двох тисяч українських населених пунктів. Найбільше забруднені Рівненська та Житомирська області, Волинь, Київщина та Чернігівщина.

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України