chrome firefox opera safari iexplorer

18 травня: це цікаво знати

18 травня 2011 о 00:03

Відберіть у народу все – і він усе зможе повернути, але відберіть мову, і він ніколи більше уже не створить її.
Костянтин Ушинський

18 травня за григоріанським календарем 138 день року. До кінця року залишається 227  днів.

18 травня згадують:
День пам’яті жертв депортації кримсько-татарського народу (1944)

У народі 18-того травня свої іменини відзначають Ярини. У Житії Святих про Ярину розповідається, що при народженні у неї було ім’я Пенелопа, однак коли вона досягла шлюбного віку, їй наснився ангел, який повідомив, що вона є улюбленою нареченою Ісуса Христа. Після цього Ярина перенесла немало страждань, але щоразу віра рятувала її.

Покинула цей світ Ярина 18 травня за новим стилем, і у народі здавна вважалося, що цього дня вже варто висаджувати розсаду капусти. Робили це жінки, бо вірили, якщо овочі посадить чоловік, то вони лише зацвітуть, а плодів не буде. Також цього дня спалювали траву на полях, що залишилася з минулого року.

Іменинниками 18 травня є:
Ярина, Ірина, Яків.

За церковним календарем, 18 травня вшановують великомученицю Ірину та згадують віднайдення мощей преподобного Іакова Желєзноборовського

18 травня народились:
1892 — Костянтин Піскорський, український художник-авангардист. Автор робіт «Цивілізація», «Мечі», «Тривога», «Козак», «Біла гвардія», «Небо», «Про приторк світам іншим», «Зірка опів¬нічна», «Ідол», «Планета», «Біометр життя».
«У творчості Костянтина Піскорського дивовижно переплетені символізм і футуризм, космічна безмірність і енергія вольового художнього жесту, архаїчна містика та новітній європейський раціоналізм». (Дмитро Горбачов).

18 травня святкують:
Міжнародний день музеїв

Чи знаєте ви, що:
Ніхто достеменно не знає, скільки музеїв діє в Україні! Наводяться приблизні дані. У системі Мінкульту — більше 400, у частинах Міноборони – 100, при навчальних закладах – 3500, сотні при підприємствах різної форми власності. І невідомо, скільки існує приватних музеїв — приблизно кілька тисяч. За обережними підрахунками, маємо не менше 5000 різноманітних музейних закладів, хоча деякі туристичні видання оперують цифрою у сім тисяч.

Існують в Україні і цікаві музеї, яких у світі нема – наприклад, Музей води та Музей писанки. А у 2007 році відкрився ще й такий екзотичний, як Музей історії туалету. Засновник музею Микола Богданенко понад 13 років збирав колекцію сувенірних унітазів зі всього світу. Зараз вона є найбільшою в Україні та Європі. В експозиції музею представлені як нічні горщики, відомі вже декілька століть, так і сучасні унітази з сенсорним управлінням. Також тут можна побачити мініатюрну колекцію з 300 унітазів і ознайомитися з історією виникнення туалетних кімнат.

Аліна Астахова, «Рідна країна»

* На фото — Музей води у Києві

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути