chrome firefox opera safari iexplorer

Лікувальну фізкультуру проводитимуть за новими інструкціями

11 травня 2011 о 21:10

Міністерство охорони здоров’я України затвердило нові примірні посадові інструкції лікаря та медичної сестри (інструктора) із лікувальної фізкультури (ЛФК), лікаря зі спортивної медицини та медичної сестри з масажу. Повідомляє прес-служба МОЗ України.

Документ надає вичерпну інформацію про кваліфікаційні характеристики та розрахункові норми витрати часу на виконання різних видів діяльності лікарем та медичною сестрою.

За середньою тривалістю життя Україна посідає одне із останніх місць у Європі, а це основний показник здоров’я населення. Частішають випадки, коли діти не витримують навіть незначних навантажень на уроках фізкультури. Одним із шляхів підвищення життєздатності систем і функцій організму людини та профілактики захворювань є популяризація оздоровчої рухової активності серед населення. На вирішення цих питань спрямована і професійна лікувальна фізкультура (ЛФК). За своїм призначенням ЛФК – це не тільки лікувальна, але і профілактична та реабілітаційна фізкультура.

Згідно з затвердженими посадовими інструкціями, лікарем зі спортивної медицини або із лікувальної фізкультури може працювати фахівець, який має вищу освіту за напрямом підготовки «Медицина» і спеціальністю «Лікувальна справа» і який пройшов інтернатуру та одержав сертифікат лікаря-спеціаліста. Основне завдання лікаря із ЛФК полягає у визначенні комплексу вправ, методик, процедур та їх дозування для пацієнтів, яким призначена така фізкультура.

Враховуючи особливості захворювання та ступінь функціональних порушень, лікар із ЛФК підбирає пацієнтові оздоровчі системи та програми, режими й оздоровчі фізичні тренування у домашніх умовах. Цей лікар контролює уроки фізвиховання у навчальних закладах та тренування у різних секціях та гуртках, в яких самостійно або організовано займаються люди різних вікових груп. Під його керівництвом працює молодший медперсонал – сестра (інструктор) із лікувальної фізкультури та сестра медична з масажу.

Ознайомитись із примірними посадовими інструкціями лікаря та медичної сестри (інструктора) із лікувальної фізкультури (ЛФК), лікаря зі спортивної медицини, медичної сестри з масажу та нормами витрати часу на виконання ними певних видів діяльності можна на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України.

24 червня

Інші дати
Василь Будник
1913 - український учений у галузі ракетобудування та космічної техніки. Розробник перших балістичних ракет, один із засновників конструкторського бюро «Південне». Герой Соціалістичної Праці. Академік НАН України.
Розгорнути
Іван Стешенко
1873-український літературознавець,письменник.
Розгорнути
Народився Іван Твердохліб
(1899. с. Довжик Харківської обл. - 1986) - український актор театру і кіно. ролі: Оврам ("Патетична соната"), Череви ("Сорочинський ярмарок"), Павло ("Коліївщина"), Іван ("Дорогою ціною") та ін.
Розгорнути
Народився Феофіл Яновський
(1860, с.Миньківці, Хмельницька область – 1928), український лікар-терапевт, один з засновників Київської терапевтичної школи. За його ініціативою на Київщині в інших регіонах засновано багато протитуберкульозних закладів санаторного типу. Національний інститут фтизіатрії та пульмонології носить ім»я Ф.Г.Яновського.
«Любити ближнього – це найважливіша з людських наук, вона вистраждана людством " (Олексь Гончар)
Розгорнути