chrome firefox opera safari iexplorer

Найбільш затребувана професія в Україні – програміст

20 травня 2011 о 11:08

Програмісти стають найбажанішою професією в Україні — через гострий дефіцит висококваліфікованих IT-кадрів їхні зарплати зростають не по днях, а на 50% за останні півроку, пише у свіжому номері український журнал «Корреспондент».

В українській IT-компанії Miratech 80 незакритих вакансій програмістів. І це, незважаючи на пристойну платню — середня зарплата в компанії складає 16 тис. грн. — плюс солідний соцпакет.

Співробітники забезпечені безкоштовною медстраховкою і можуть оформити її за півціни ще й для членів своїх сімей. Крім того, компанія щодня радує колектив приємними дрібницями – наприклад, свіжими фруктами в офісному холодильнику.

Як зазначає Корреспондент, за даними рекрутингової компанії HeadHunter, програмісти сьогодні — найбільш затребувана професія в країні, а в ТОП-10 найбільш високооплачуваних посад першого кварталу 2011 року саме вони займають цілих п'ять позицій.

До того ж вони — ті рідкісні фахівці, кому роботодавці сьогодні регулярно додають платню, правда, не всім, а тільки деяким представникам галузі — фахівцям С++, які розробляють прикладні програми, драйвери пристроїв, додатки для вбудованих систем, і PHP-фахівцям, які забезпечують роботу інтернету і внутрішніх мереж. Їхні доходи за останні півроку підскочили на рекордні 50%.

У цілому потреби України сьогодні забезпечує 200-тисячна армія програмістів, але їх не вистачає — ринок потребує ще близько 30% від цієї кількості, повідомляє видання.

Дефіцит айтішників на ринку викликаний бурхливим розвитком комп'ютерних технологій, на якому сьогодні будується будь-який бізнес. Темпи зростання IT-галузі країни сьогодні складають 30-40% на рік. Для порівняння: інший динамічний сегмент ринку, фармацевтичний, зріс лише трохи більше ніж на 20%.

Журнал Корреспондент зазначає, що забезпечити сферу сильними програмістами вітчизняні ВНЗ поки не в змозі. За даними Держінформнауки, знайти роботу в IT-компаніях можуть лише 25% випускників — у решти рівень підготовки залишає бажати кращого.

Тому 44% програмістів, які шукають роботу в Україні, стверджують у HeadHunter, — самоучки, а молодняк з дипломами провідних ВНЗ становить лише 39,9% від загальної кількості кандидатів на ринку.

20 вересня

Інші дати
Народився Михайло Жук
(1883, м. Каховка - 1964) - український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт "Дівчина в кріслі", "Гуцул", "Портрет батька", хрестоматійних портретів М. Воронного,  Г. Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі