chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрилася виставка авторської ляльки

19 травня 2011 о 09:46

Кілька тисяч іграшок під одним дахом. В столичному Українському домі відкрилася міжнародна виставка авторської ляльки.

Іграшкові красуні з'їхалися до Києва з усього світу — Німеччини, Іспанії, Італії, Франції та Росії. Організатори кажуть, це — грандіозна подія для всіх поціновувачів лялькового мистецтва.

“Є старовинні ляльки, тобто з народною тематикою, є безпосередньо колекція ляльок “Барбі” — тобто ляльки абсолютно широкого формату. Людям подобаються різні ляльки. У кожного свій смак, а у нас є ляльки на будь-який смак”, — каже співорганізатор виставки Світлана Лук’янчук.

Самі ж іграшкові автори виставили найкращі свої роботи. Зізнаються, це складне мистецтво, бо поєднує в собі і живопис, і скульптуру, і навіть, режисуру. Аби створити ляльку, над нею можна працювати не один місяць.

“Ми намагаємося створювати красу, яка виражається у ляльках. Це маленький народ – ляльки — який живе своїм світом. І коли ми створюємо ці ляльки, ми спілкуємося, не в такому сенсі, що там, а просто. Вони диктують свій одяг — якщо ляльці не подобається капелюх, вона його ніколи не одягне, доводиться змінювати два рази, три рази”, — розповідає лялькар Петро Пінчук.

“З образами взагалі цікаво. Буває, щось підглянеш, якась картинка в Інтернеті, а буває, ти загадуєш якийсь один образ, але в процесі роботи він у тебе зовсім інший вимальовується. Сама іграшка тобі підказує образ”, — каже лялькарка Тетяна.

Побачити авторські іграшки зібралося чимало народу. Втім, у кожного своя мета.

“Я займаюся на дуже примітивному рівні, в порівнянні з усім цим. Приїхала і повчитися, і подивитися”, — каже Тетяна.

“Я економіст, зараз на пенсії, але з задоволенням ходжу на виставки. І ця виставка просто незрівнянна — Ви подивіться, кожна деталька виліплена, причому так акуратно, так красиво, ці платтячка, ці дітки”, — зазначила Людмила Олександрівна.

Міжнародна виставка авторської ляльки в Києві проводиться вже втретє — щоосені та щовесни. Теперішня працюватиме аж до 22 травня. До речі, на її закриття організатори планують сюрприз — біля входу в Український дім автори створять 20-метрову ляльку «Веселинку».

 

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути