chrome firefox opera safari iexplorer

На українському літературному обрії сходить нова зірка

17 Червня 2011 о 13:58

Отримавши у 2010 році Міжнародну літературну премію ім. Олеся Гончара за роман «Грішниця», чернігівчанка Олена Печорна навіть не підозрювала, що її твір сколихне стале українське літературне суспільство ще під час підготовки роману до друку.

Книга-сповідь від дебютантки сучасного українського літературного процесу Олени Печорної – це болюча історія жінки – грішниці, існування якої наше хворе суспільство перетворило на справжнісіньке пекло: понівечене життя в родині пияків, дитбудинок, який завдяки директорові, вночі перетворюється на дім розпусти, хвороба дитини і постійна боротьба за життя.

За редагування роману «Грішниця», що вийшов друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля» накладом 10 тисяч примірників, взялася лауреатка Шевченківської премії Галина Пагутяк, і вона була приємно вражена рівнем молодої письменниці, а передмову, з задоволенням, погодилась написати відома письменниця та журналістка Міла Іванцова.

Події, описані в романі «Грішниця», відбуваються в провінційному містечку, у селі Чорнобильської зони та в Києві, тож будуть в пізнаваними для багатьох читачів. Характери персонажів теж реальні, можна сказати типові. Авторка передмови Міла Іванцова розкрила свої враження від роману Олени Печорної:"Грішниця" — роман терапевтичний, роман-сповідь і роман-підтримка.

Безумовно, він буде дуже цікавий жінкам. Але, хоч як здивувало це авторку, на літературному конкурсі чоловіча половина журі одностайно високо оцінила її рукопис і присудила твору Міжнародну літературну премію імені О. Гончара 2010 року. Автор роману, наче янгол-охоронець, незримо присутній у тексті, ніколи не полишаючи читача напризволяще та даруючи надію героям! "

Варто додати, що на кінець літа видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» готує багато цікавих проектів – зокрема, вийдуть нова книжка Золотої авторки конкурсу «Коронації слова» Люко Дашвар, альбомне видання неперевершеного Юрка Іздрика та новий роман несамовитої Ірени Карпи.

Додав KOlya

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України