chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві стартували Дні грузинського кіно

24 червня 2011 о 12:50

Дні грузинського кіно стартували у Києві. Протягом тижня на великих екранах столиці демонструватимуть фільми сучасних грузинських режисерів.

Це стрічки, що були зняті за останні три роки та вже здобули нагороди на численних міжнародних кінофестивалях. Загалом, у програмі заходу чотири повнометражні картини та шість короткометражок.

Серед них і стрічка української режисерки Ірини Правило «Кров», знята за мотивами однойменного оповідання грузинського письменника Нодара Думбадзе. Усі фільми демонструватимуться мовою оригіналу, з українськими та англійським субтитрами.Торніке Бзіава, режисер: «В програмі фестивалю — абсолютно різні за жанром картини. Ось я, наприклад, привіз фільм, базований на реальних подіях. Це історія, що сталася 9 квітня 1989-го року, коли на мітингу на підримку незалежності Грузії радянські військові вчинили самосуд і насмерть забили понад двадцять активістів. Та є у програмі і мелодрами, і навіть комедії. Головне, що в них підіймаються питання, які цікаві сучасному суспільству — і не лише грузинському». 

Олена Правило, організатор: «Зрештою, фільми виводять на якість нові думки, на нові враження, і це головне. Нам треба відповіді нашому суспільству — а не тільки пошук питань чергових».

 

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути