chrome firefox opera safari iexplorer

Через негоду Україна втрачає врожаї зернових

05 липня 2011 о 15:12

За останні десять днів в Україні випала місячна норма опадів. У деяких областях — Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Луганській та інших — їхня кількість перевищила норму вдвічі, а подекуди навіть утричі.

Про це на прес-конференції у понеділок розповів начальник Укргідрометцентру Микола Кульбіда. За його словами, затяжні дощі позначилися на зростанні та формуванні врожайності багатьох сільськогосподарських культур. Тож через негоду країна може втратити від п’яти до восьми відсотків урожаю зернових.

— Такі втрати є нормою для літнього періоду, — разом з тим зазначив начальник Укргідромтецентру і порадив не драматизувати ситуацію. Хоча, за даними директора департаменту цивільного захисту МНС Василя Квашука, лише у Чернівецькій області було знищено 600 гектарів озимої пшениці, сім гектарів цукрових буряків та майже 76 гектарів сої. Крім того, у регіоні пошкоджено 130 гектарів присадибних ділянок й розмито 10 км доріг. Під час злив, наголосив В. Квашук, близько 600 населених пунктів по всій Україні залишилися без світла.

За прогнозами Гідрометцентру, дощовий період збережеться в Україні ще кілька днів. Так, 6 липня на Прикарпатті та Закарпатті очікуються опади, які можуть призвести до паводку. На щастя, він не нестиме загрози для населених пунктів і сільськогосподарських посівів.

Температурний режим почне підвищуватися з 7-го по 17 липня й становитиме 25—30 градусів тепла, при цьому 11—16 липня в більшості регіонів температура повітря може піднятися й до плюс 35. І зрештою, комфортної погоди українці дочекаються у серпні.

Найбільше опадів випало на сході Київської області в районі Баришівки, де вони становлять 235 міліметрів проти 70 міліметрів місячної норми цього періоду.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі