chrome firefox opera safari iexplorer

Рейдери не пустили судового виконавця у приміщення «Сяйва»

13 Липня 2011 о 13:22

12 липня судовий виконавець Шевченківської державної виконавчої служби згідно з постановою Госпсуду Києва намагався зайти у приміщення книгарні «Сяйво», яку на початку минулого року захопили рейдери. Однак йому не відчинили, пише Gazeta.ua.

За словами адвоката книгарні Олега Короля, людям, які захопили «Сяйво» надіслали припис про те, що 12 липня буде входження.

«Охоронці цього будинку розповідають, що в приміщення книгарні постійно чергують від 2 до 4 осіб. Та ці бандити плювати хотіли на владу і державу», — сказав Король.

Він також розповів, що за свідченнями мешканців будинку, всередині у книгарні все зруйновано.

«Приміщення було приватизоване з різницею у 23 квадратних метри. За це мають відповідати чиновники БТІ, Шевченківської райради і керівник Шевченківського району Віктор Пилипишин, який підписав рішення сесії про приватизацію. Щоб кінці покласти у воду, вони навіть стіни тут зруйнували. Тепер довести чиюсь провину нереально», — наголосив Король.

Захисники книгарні перед центральним входом до магазину побудували стіну з картонних коробок. До них прикріпили написи: «Корупція чиновників», «Корупційний бар'єр», «Знищувачі книгарні», «Банда Черновецького».

Представник книгарні Костянтин Клімашенко дерев'яною битою потрощив коробки. Потім із заґратованого вікна книгарні зірвав плакат із зображенням книг. З підземного переходу одразу ж вибігли два міліціонери. Попросили припинити.

«Це наше майно, ми маємо право ним розпоряджатися. Тут зібралася громада Києва і ми хочемо проникнути всередину. А ви хіба не належите до громади Києва», — сказав Клімашенко.

За словами Короля, повторний припис державного виконавця передбачає накладання штрафу у розмірі 340 гривень. Якщо і другий припис не виконується, то суд ухвалює постанову про примусове входження. Тоді двері будуть зрізані відповідними службами і виконавець безперешкодно зайде всередину.

Як відомо, у вересні 2009 року управління комунальної власності Шевченківської райадміністрації продало приміщення «Сяйва» площею 383 кв. м на аукціоні ТОВ «Абріль-Студіо» за 2,248 мільйона гривень.

 

Приватизація приміщення стала можливою після прийняття Шевченківською райрадою рішення про його включення в перелік об'єктів комунальної власності району, що підлягають продажу на аукціоні.

17 травня Господарський суд Києва повернув приміщення в комунальну власність, а 29 червня прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом незаконного відчуження приміщення «Сяйва».

Київська адміністрація сподівається на поновлення роботи книгарні «Сяйво» до кінця року.

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України