chrome firefox opera safari iexplorer

II Міжнародний фестиваль повітряних куль «Повітряні пригоди 2011»

17 серпня 2011 о 09:33

II Міжнародний фестиваль повітряних куль «Повітряні пригоди 2011», який відбуватиметься з 24 по 28 серпня у Васильківському районі Київської області, збере 20 команд з України, Росії, Білорусі, Польщі і країн Балтії. Про це повідомив президент Київського клубу повітроплавного спорту «Пілот» Олексій ПАРХОМЕНКО.

«Фестиваль повітряних куль – яскравий, видовищний захід. Ми розглядаємо його як соціальний проект і прагнемо залучити якомога більше дітей. У рамках фестивалю проводиться конкурс дитячого малюнка. Будуть організовані польоти, запланована демонстрація нестандартних спортивних вправ: «Повітряний футбол», «Морський бій», «Турнір повітряних витязів». Обіцяємо святкову атмосферу», — сказав О.ПАРХОМЕНКО.

Також він повідомив, що урочисте відкриття фестивалю у Васильківському районі відбудеться 24 серпня о 18.00 на стадіоні «Кристал». Старт повітряних куль запланований на 18.30.

Як повідомили організатори, другий, найбільш видовищний етап II Міжнародного фестивалю повітряних куль – «Турнір повітряних витязів» відбудеться на території партнера фестивалю — «Парку Київська Русь» (село Копачів Обухівського району Київської області).

«Турнір повітряних витязів» ми придумали з клубом «Пілот». 27 серпня о 19.00, коли в Парку проходитиме Міжнародний фестиваль «Билини Стародавнього Києва IX-XI cт.» у повітря піднімуться 20 повітряних куль. Команди битимуться за ключ від Стародавнього Києва. Свято більшою мірою орієнтоване на дітей, щоб до 1 вересня підростаюче покоління відчуло гордість за країну», — зазначив президент «Парку Київська Русь» Володимир ЯНЧЕНКО.

За його словами, на участь у фестивалі «Билини Стародавнього Києва IX-XI cт.» вже подали заявки більш як 700 воїнів клубів історичної реконструкції з України, Росії, Білорусі, Польщі, Франції, Швеції й інших країн.

«Повірте, видовище стане незабутнім – для СНД і Європи, з погляду масштабності і незвичайності заходу. Прикрасою свята стане вогненне шоу і нічна етнодискотека під музику білоруської групи «Стари Ольса», феєрверки і романтична зустріч світанку на валах Дитинця Стародавнього Києва – для всіх закоханих», — додав В.ЯНЧЕНКО.

У свою чергу, заступник голови Васильківської районної державної адміністрації Костянтин ЛУКИЧ уточнив, що II Міжнародний фестиваль повітряних куль і міжнародний фестиваль «Билини Стародавнього Києва IX-XI cт.» приурочені до святкування 20-ї річниці Незалежності України в рамках проекту: «Київська область – територія здорового способу життя».

«Ми плануємо залучити велику кількість дітей, зокрема дітей-інвалідів, сиріт і інших незахищених категорій. Жителі Василькова і району можуть прийти безплатно покататися на повітряних кулях. Гостей чекають безплатні повітряні екскурсії над районом і містом», — сказав К.ЛУКИЧ.

Фестивалі повітряних витязів на території «Парку Київська Русь» проводяться вже більш як півроку. За цей час відбулося 11 етапів, і лише один з повітряних витязів переміг — йому вдалося виконати завдання і зірвати ключ Стародавнього Києва.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі