chrome firefox opera safari iexplorer

Синоптики прогнозують мокру осінь

26 серпня 2011 о 10:20

До кінця літа за календарем ще п’ять днів, які, до речі, будуть теплими (+24-28 і вище, залежно від регіону) і сонячними, а синоптики вже підготували прогноз на осінь.

Вона прийде в традиційні терміни, хоча очікується не дуже холодною, але, на жаль, більш мокрою, ніж зазвичай: за даними Гідрометцентру, кількість опадів перевищить норму на 30-50%.

Головний синоптик країни Микола Кульбіда каже, що 1 вересня буде похмурим, а подекуди й з дощем, але теплим – до +20, та й взагалі погода першого місяця осені очікується мінливою, з кількома періодами традиційних, але коротких, на 1-2 дні, похолодань. Справжня холодна осінь, коли зверху ллє, середньодобова температура нижче +8 і без опалення в будинку вже не зігрітися, прийде до нас після 15 жовтня. Листопад, за прогнозами Гідрометцентру, буде холодним, в третій декаді вдарять перші морози.

Народні синоптики дають схожі, але більш докладні прогнози. Так дніпропетровець Віктор Некрасов обіцяє тепло до 20 вересня, дощі після 20-го, відсутність бабиного літа в жовтні і нічні заморозки вже на Покрову (14 жовтня. – Авт.). Плюс 22-24 жовтня – дощ з мокрим снігом. А в листопаді і того гірше – холодні вітри весь місяць, дощі 5-12-го, з 9-го по 12-е до них ще й заморозки, сніг 21-27-го.

Інший народний прогнозист Леонід Горбань розповів нам, що погода порадує теплом ще приблизно місяць – до 23 вересня, далі настане справжня осінь, а після 25 листопада може випасти сніг. «Вересень чекаємо сонячний, але не теплий, в Криму, до речі, може не бути в цьому році оксамитового сезону, після 7 вересня точно, навіть на ПБК задощить, – прогнозує Горбань. – Жовтень до половини місяця – в нормі, але друга його половина більш холодна і дощова, ніж зазвичай. Листопад чекаємо середній по температурі і опадах, адже сніг нерідко випадає і на початку цього місяця», пише «Сегодня».

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

20 квітня

Інші дати
Народився Павло Луспекаєв
(1927, м. Луганськ – 1970) – кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна ("Біле сонце пустелі"), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
«Багату землю сумерк обнімав. Десь обжинкова пісня ще дзвеніла, І липа запах медовий ширила – І дух в тих чарах млів і поринав. І в серці знов збудились поривання. Заворушилися важкі питання, Почулись творчі болі і розкоші… (Уляна Кравченко)
Розгорнути