chrome firefox opera safari iexplorer

Україна розпочне видобуток золота

09 серпня 2011 о 10:31

З 2011 року в Україні почнеться промисловий видобуток золота.

Про це в інтерв'ю «Делу», розповів голова Державної служби геології і надр Едуард Ставицький.

«Україна за своїми прогнозними ресурсів, щоб фахівці не почали мене звинувачувати у якихось перебільшеннях, володіє близько 2,5-3 тисячами тонн золота. Це родовища в Карпатах — близько 400 тонн, Великий Донбас близько 500 тонн, ресурс Кіровоградської, Дніпропетровської областей, Крим», — сказав він.

«І з урахуванням такого великого зростання цін на золото у світі, зараз готуються передпроект. Ми спробуємо вже цього року добути першу партію українського золота», — додав Ставицький.

Глава Держгеонадр зазначив, що промисловий видобуток золота в Україні почнеться в двох регіонах.

«Це Західна Україна і Кіровоградська область», — сказав він.

На думку Ставицького, Україні слід розвивати видобуток золота власними силами, а якщо і залучати інвесторів, то з мінімальною участю.

Говорячи про собівартість видобутку золота в Україну, Ставицький заявив, що 1 грам українського золота буде коштувати не більше 150 гривень.

«Знаєте, скільки коштує грам золота? Близько 400 гривень. Я не побоюся сказати, нехай фахівці спростують, приблизно собівартість грама золота з видобутку буде 100 — максимум 150 гривень. Україна на рік завозить близько 5 тонн золота. Ми могли б на 1 / 3 скоротити імпортну складову. Все золото ми закуповуємо», — сказав він.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути