chrome firefox opera safari iexplorer

Відкриваємо українські чудеса — замки, палаци, фортеці

23 серпня 2011 о 00:22

22 серпня розпочався завершальний етап акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» — відкрито Інтернет-голосування за сімку переможців. В рамках оголошення рішення Оргкомітету відбулося також урочисте представлення та відзначення 21-го фіналіста цієї акції.

Майже всі учасники фінального етапу конкурсу прибули до столиці з різних куточків України. Таке різноманіття гостей вкотре підтвердило: Україні є що презентувати як для своїх співвітчизників, так і на світовий загал.

Урочисто відкрив он-лайн голосування ініціатор та голова Оргкомітету акції Микола Томенко. Саме завдяки його ідеї сьогодні з’явилася унікальна можливість популяризувати історичні, природні та туристичні принади нашої держави. За його словами, на рівні експертів у цьому році було застосовано трохи інший підхід до відбору фіналістів.

Перелік із 21 фіналіста – це не просто перелік об’єктів, які боротимуться за перемогу. Це 7 найкращих замків, 7 найкращих фортець та 7 найкращих палаців. На думку Миколи Володимировича, під ознаками «найкращих» розуміється саме історична значимість, їхня архітектурну привабливість, культурна традиція та спроможність сьогодні приймати туристів.

За умовами конкурсу, до 1 грудня відбудеться не лише голосування, а й триватиме презентація цих об’єктів. Інформаційні спонсори акції будуть робити теле- і радіопрограми, сюжети новин, матеріали для газет та журналів, Інтернет-публікації тощо.

«За згодою Оргкомітету вирішили, що було б справедливо і правильно напередодні 20-річчя незалежності проголосити і розпочати період презентацій, голосування та промоції цих об’єктів, а завершити цю акцію 1 грудня, оголосивши 7 переможців у той день, коли святкуватимуть 20 років від дня референдуму про державний суверенітет і незалежність України», — зазначив Микола Томенко.

Ініціатор акції, голова Оргкомітету Микола Томенко

За його словами, головна проблема цих об’єктів – це ставлення до них держави. Вже за назвами можна помітити, що усі ці замки, палаци та фортеці мають різну систему управління: одні перебувають під віданням міністерства, другі – іншого відомства, хтось на місцевому ріні, а хтось взагалі незрозуміло в якому статусі.

За словами Миколи Томенка, одне із завдань акції – це запропонувати державі єдині стандарти політики у даній галузі. Адже у вітчизняних ВНЗ не готують ані реставраторів, ані інших спеціалістів, які би могли працювати на достатньо кваліфікованому рівні в системі відродження палаців, замків, фортець.

Фактично, на сьогодні абсолютна більшість цих об’єктів функціонують завдяки «голому ентузіазму» їхніх керівників, меценатів чи представників місцевого самоврядування.

Інша проблема, яку організатори акції планують вирішити – це відсутність достатньої інформації про ці об’єкти. «Є унікальні пам’ятки, до яких несправедливо мало приїздить людей. З одного боку – про них недостатньо інформації, з іншого – немає відповідної інфраструктури. Та робота, яку виконують працівники цих об’єктів, не заслуговує на таку низьку відвідуваність», — говорить Микола Томенко.

Він прогнозує, що завдяки проведенню акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци» відвідуваність цих об’єктів зросте на 20-30%.

Також, завдяки цьому конкурсу, організатори планують вийти на певні чіткі пропозиції, пов’язані з розбудовою туристичної інфраструктури. «Вдала державна політика та хороший піар можуть перетворити ці об’єкти у візитну картку України, адже тут переплелося багато історій: української, турецької, російської, єврейської й інших. Тому потенціал відвідування туристами є максимально великий», — вважає ініціатор акції.

Окрім того, на його думку, потрібно звернути увагу на виділення коштів для цих об’єктів, адже державою фінансується лише заробітна плата працівників музеїв та охорона, а реставрація — майже ні. Відтак, ця акція може показати чиновникам, що в Україні можна прокласти туристичні маршрути не під гіпотетичні об’єкти, а під вже діючі, які вже готові. Це — реальна підказка для туристичних маршрутів до Євро-2012.

«Можна компенсувати нашу непросту економічну та політичну ситуацію цією «чудесною» складовою, тому що Україна — це країна див в хорошому розумінні. Просто так сталося, що нам десь далі треба проїхати від Києва, десь більше пил протерти, десь більше розповісти — і побачити ці дива. Тому я радий, що ми разом з вами відкриваємо українські чудеса», — резюмував голова оргкомітету акції Микола Томенко.

Оргкомітет акції та директори 21 об’єкта-фіналіста акції

«Рідна країна»

17 грудня

Інші дати
День пам’яті Великомучениці Варвари
Свята Варвара - християнська свята, великомучениця. 306 року в юному віці у м. Іліополі (Мала Азія) постраждала за сповідання віри Христової — за присудом місцевої влади її стратив власний батько, жорстокий язичник Діоскор. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. З 1960 р. мощі святої великомучениці Варвари перебувають у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі Києва.
Розгорнути
День працівника державної виконавчої служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи значення органів державної виконавчої служби у забезпеченні виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб, на підтримку ініціативи Міністерства юстиції України і громадськості…» згідно Указу Президента України «Про День працівника державної виконавчої служби» від 22 липня 2009 р. № 569/2009.
Розгорнути
Народився Данило Щербаківський
(1877, с.Шпичинці, Житомирська область – 1927) – етнограф, дослідник українського народного мистецтва, археолог і музичний діяч. Автор понад 40 друкованих наукових досліджень та десятки рукописів («Козак Мамай», «Українські дерев»яні церкви», «Символіка в українському мистецтві», Український килим» та ін.)
Розгорнути
Народився Микола Новаченко
(1898, м.Буринь, Сумська область – 1966) - український ортопед-травматолог. Праці присвячено питанням лікування переломів кісток, протезування тощо. Широко відомі відновні операції на опорно-руховому апараті за Новаченком, кісткова пластика.
Розгорнути
Народився Юрій Шерех (Шевельов)
(1908, м. Харків - 2002) - славіст-мовознавець, історик української літератури. Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Автор фундаментальних наукових праць "Предісторія слов'янської мови: історична фонологія загально-слов'янської мови", "Історична фонологія української мови" та ін.
Розгорнути