chrome firefox opera safari iexplorer

30 вересня — День усиновлення

30 вересня 2018 о 11:32

Щорічно в нашій державі 30 вересня відзначається День усиновлення.

Завдяки цій даті небайдужі намагаються донести проблеми дітей, які не мають повноцінної сім’ї та зробити так, щоб вона у них з’явилася.

За статистикою, кожного року в Україні усиновлюють близько 3,5 тисяч дітей громадяни не лише України, а й іноземці.

Разом з тим на появу тата і мами чекають майже 30 тисяч малюків.

Згідно з Указом Президента України "Про День усиновлення" від 27 листопада 2008 року №1088/2008, свято встановлено в Україні, «ураховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім'ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення».

27 вересня 2011 року було створено Громадську раду з питань захисту прав дитини, до завдань якої, зокрема, належить розгляд і вирішення питань, пов’язаних з усиновленням (особливості усиновлення дітей, доцільність міждержавного усиновлення тощо).

Варто нагадати, що 9 вересня 2011 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до Сімейного кодексу України» (щодо усиновлення)».  Даним законом передбачається вилучити норму із нині діючого Сімейного кодексу, що «різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою, ніж 45 років».

Наразі мало хто з громадян України знає, які негативні наслідки для усиновленої дитини несе вилучення даної норми, адже вона постійно піддається ризикам залишитися без повноцінної батьківської опіки.

«Рідна країна»

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути