chrome firefox opera safari iexplorer

Держкомтелерадіо відмовилось видавати заключний том повного зібрання творів Франка

22 вересня 2011 о 15:05

Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування пам'яті Івана Франка», Національна академія наук України підготувала чотири додаткові томи та том купюр до 50-томного академічного Зібрання творів Івана Франка, три з яких та том купюр було видано Держкомтелерадіо України у 2008—2009 роках тиражем по 5 тис. примірників за програмою соціально значущих видань «Українська книга».

Рішенням Колегії Держкомтелерадіо також було схвалено випуск завершального 54-го (додаткового) тому Зібрання. Цей додатковий том містить літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці відомого письменника. Він був виданий за програмою «Українська книга» в обсязі 2 тис. примірників, вартістю 320 тис. гривень.

Проте, на сьогодні видруковане видання досі не профінансоване. Мало того, у серпні видавництво одержало усну інформацію від Держкомтелерадіо про його вилучення зі згаданої програми без будь-яких пояснень.

Видавництво і президент Національної академії наук України, академік Борис Патон зверталися до Держкомтелерадіо із проханням залишити це видання у програмі «Українська книга—2011», однак відповіді не отримали.

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко назвав символічним, що у рік 155-ї річниці з дня народження великого українського поета та мислителя, яке Україна відзначала 27 серпня цього року, Держкомтелерадіо виключило це видання з програми «Українська книга – 2011». 

Натомість, М.Томенко нагадав, що за цією програмою була профінансована така «актуальна» книжка, як «Харцызск: время, события, люди. Том 1», де співавторами є колишній міністр А.Толстоухов, Голова Черкаської обладміністрації С.Тулуб та інші високопосадовці.

У зв’язку з цим, Микола Томенко направив запит Прем’єр-міністру України Миколі Азарову з проханням вирішити питання щодо фінансування 54-го тому Зібрання творів Івана Франка, а також звернувся до Президента України з проханням розібратися в цій ситуації.

«Рідна країна»

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути