chrome firefox opera safari iexplorer

Держкомтелерадіо відмовилось видавати заключний том повного зібрання творів Франка

22 вересня 2011 о 15:05

Відповідно до Указу Президента України «Про вшанування пам'яті Івана Франка», Національна академія наук України підготувала чотири додаткові томи та том купюр до 50-томного академічного Зібрання творів Івана Франка, три з яких та том купюр було видано Держкомтелерадіо України у 2008—2009 роках тиражем по 5 тис. примірників за програмою соціально значущих видань «Українська книга».

Рішенням Колегії Держкомтелерадіо також було схвалено випуск завершального 54-го (додаткового) тому Зібрання. Цей додатковий том містить літературознавчі, фольклористичні, етнографічні та публіцистичні праці відомого письменника. Він був виданий за програмою «Українська книга» в обсязі 2 тис. примірників, вартістю 320 тис. гривень.

Проте, на сьогодні видруковане видання досі не профінансоване. Мало того, у серпні видавництво одержало усну інформацію від Держкомтелерадіо про його вилучення зі згаданої програми без будь-яких пояснень.

Видавництво і президент Національної академії наук України, академік Борис Патон зверталися до Держкомтелерадіо із проханням залишити це видання у програмі «Українська книга—2011», однак відповіді не отримали.

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко назвав символічним, що у рік 155-ї річниці з дня народження великого українського поета та мислителя, яке Україна відзначала 27 серпня цього року, Держкомтелерадіо виключило це видання з програми «Українська книга – 2011». 

Натомість, М.Томенко нагадав, що за цією програмою була профінансована така «актуальна» книжка, як «Харцызск: время, события, люди. Том 1», де співавторами є колишній міністр А.Толстоухов, Голова Черкаської обладміністрації С.Тулуб та інші високопосадовці.

У зв’язку з цим, Микола Томенко направив запит Прем’єр-міністру України Миколі Азарову з проханням вирішити питання щодо фінансування 54-го тому Зібрання творів Івана Франка, а також звернувся до Президента України з проханням розібратися в цій ситуації.

«Рідна країна»

19 липня

Інші дати
Народився Василь Чухліб
(1941, с.Лебедівка Чернігівської обл.- 1997) -  український письменник, журналіст, видавець. Автор книжки прозових мініатюр "Червоні краплини вишень", збірок оповідань та казок для дітей.
Розгорнути
Народився Володимир Маяковський
(1893, с.Багдади, Грузія - 1930) – російський поет, публіцист, драматург і громадський діяч.  
«Эта мова величава и проста: «Чуешь, сурмы загралы, Час розплаты настав…» Разве может быть затрепанней да тише слова поистасканного «Слышишь» ?! Трудно людей в одно истолочь, собой кичись не очень. Знаем ли мы украинскую ночь? Нет, Мы не знаем украинской ночи.» (Володимир Маяковський ).
Розгорнути