chrome firefox opera safari iexplorer

Киянам у метро пропонують почитати вірші

22 вересня 2011 о 15:54

26 вересня відбудеться відкриття кампанії «Вірші в метро», після чого на вулицях та станція столичного метрополітену з'явиться сучасна поезія. Про це УНН повідомили прес-службі Польського інституту в Україні.

Участь у представленні проекту візьмуть польські поети Войцех Бонович, Ришард Криницький та Мажанна Кєляр. З українського боку до представлення “Віршів в Метро” доєднається поет та перекладач Андрій Бондар.

Головною метою кампанії «Вірші в Метро» є популяризація сучасної поезії шляхом її презентації в метрополітені й у міському просторі. Під час трьох перших акцій у Варшаві в 2008—2010 рр. була презентована сучасна європейська поезія. В 2011 році у зв’язку з головуванням Польщі в Євросоюзі сучасні польські поети і їхні вірші завітають не тільки до Варшави, але й до 8 міст за межами Польщі: Лондона, Парижа, Мадрида, Києва, Пекіна, Токіо, Брюсселю та Люксембурга.

Експозиції віршів в метро — в потягах і на станціях — будуть супроводжуватися авторськими зустрічами, конкурсом хайку, фестивалем поетів-театралів Spoke'n'Word on Tour, семінарами з підготовки до слем-турнірів, а також рекламною кампанією.
Одночасно з простором метро вірші з’являться і на вулицях Києва: поезії Чеслава Мілоша в перекладах Остапа Сливинського, розташовані на стінах стадіону “Динамо”, прикрасять одну з алей Маріїнського парку, а поезії інших польських авторів – алею між Червоним корпусом Університету та Ботанічним садом.

Довідка УНН: кампанія «Вірші в Метро» постала з ініціативи Інституту Книги в Варшаві та Британської Ради. Поштовхом для «Віршів в Метро» були подібні проекти , які відбувалися в Дубліні, Парижі, Нью-Йорку, Барселоні, Стокгольмі, Штутґарді і Москві, а насамперед проект Poems on the Underground (Поезія в Метро), який щорічно проходить у Лондоні, починаючи з 1986 року.

Кампанія відбувається з нагоди Головування Польщі у Раді Європейського Союзу. Проект відбувається під Почесним патронатом Президента Варшави Ганна Ґронкєвич-Вальц і Міністра закордонних справ РП Радослава Сікорського.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути