chrome firefox opera safari iexplorer

На Прикарпатті відкрили перший в Україні Музей сміху

05 вересня 2011 о 12:00

У Коломиї Івано-Франківської області відкрили єдиний в Україні Музей сміху – центр гумору «Весела оселя».

Автор ідеї, засновник і директор закладу – відомий майстер сміху, заслужений артист України Микола Савчук.

В експозиції – найрізноманітніша інформація, яка стосується гумору і сатири, а також карикатури, комедії та клоунади. Вся інформація посортована за роками, регіоном і напрямком. Експонати для музею його засновник збирав впродовж останніх 15 років.

На відміну від великих закордонних аналогів Болгарії, Іспанії та Куби, український центр гумору розташований на 25-ти квадратних метрах. Тут є приклади давньої і сучасної сміхової культури, стримана сатира радянського періоду та специфічний гумор діаспори, те, над чим сміються наддніпрянці і галичани.

Найціннішими експонатами власник музею вважає старовинні гумористичні часописи.

«Є чотири числа коломийських сатирично-гумористичних журналів за 1869 рік, одного числа немає навіть у Львівській бібліотеці Стефаника з того, що є у мене. Правда, у них є одне таке число, якого у мене нема. В мене є часописи кінця XIX століття львівські, «Дзеркало» – такий цілий річник», – каже письменник-гуморист.

Окрім українських гумористів пошановано творчість закордонних сміхованців. Тут понад сотня видань Росії, Англії, Польщі, Франції, США, Італії і навіть Китаю. Ці та інші країни представлені у сувенірах, картинах, виробах, – пише Gazeta.ua.

Окремий куток під назвою «Еко-Genius» належить відомому карикатуристу, гумористу, художнику, видавцеві журналів «Комар» і «Лис Микита» Едвардові Козаку (ЕКО).

Інтер’єр музею спроектував коломийський художник, член Національної спілки художників Мирослав Ясінський. Чимало допоміг молодий художник і карикатурист Ігор Бежук.

Як пообіцяв голова ОДА Михайло Вишиванюк, новостворений гумористичний музей внесуть до каталогу туристичних маршрутів області, «і він буде одним із найвідвідуваніших у краї».

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути