chrome firefox opera safari iexplorer

Російська столиця відновила фінансування ЧФ РФ

20 вересня 2011 о 09:54

Москва продовжить фінансово підтримувати Чорноморський флот, повідомив глава департаменту зовнішньоекономічних і міжнародних зв'язків мерії Москви Сергій Черемін.

Раніше в мерії анулювали кошторис цієї міжнародної програми, яка була ключовою для градоначальника Юрія Лужкова, пояснивши, що витрати «йшли по кривій схемі», пише газета «Коммерсантъ».

Проте потім в мерії усвідомили, що програма — політичний актив не тільки пана Лужкова, але і Сергія Собяніна, розкидатися яким перед виборами було б нерозумно.

Нагадаємо, 7 вересня фінансування цієї програми було анульовано поправками до міського бюджету на 2011 рік. Виконавець програми — фонд Москва-Севастополь позбувся раніше виділених 6 млн руб. з формулюванням про те, що «витрати йшли по кривій схемі».

В мерії вирішили відіграти назад. Черемін заявив, що підтримка Москвою «співвітчизників, військовослужбовців та ветеранів у Севастополі» буде збережена «в повному обсязі». При цьому бюджетні кошти повинні піти безпосередньо до Будинку Москви в Севастополі (створений в 2006 році структурний підрозділ мерії), а матеріально-технічною підтримкою самого флоту місто займатися не буде, запевнив чиновник.

Член комітету Держдуми у справах СНД і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін вважає заяву мерії «хорошою міною при поганій грі». За даними пана Затуліна, у столичній мерії ще в кінці 2010 року вирішили фінансувати програми фонду безпосередньо через Будинок Москви в Севастополі, однак «до цього дня ні копійки там не отримали».

Наразі у столичній мерії поки дійсно не уявляють собі схему роботи програми. Принаймні, напередодні голова севастопольської міської держадміністрації Володимир Яцуба заявив, що його запросили до Москви до Сергія Собяніна для обговорення можливої ​​схеми виплат сім'ям моряків і військовим пенсіонерам. При цьому пан Яцуба заявив, що прямі виплати пенсіонерам і морякам від структур іншої держави суперечать податковому кодексу Україні.

Нагадаємо, раніше Мер Москви Сергій Собянін вирішив не фінансувати Чорноморський флот РФ у Криму, що було ключовою міжнародною програмою попереднього мера Юрія Лужкова.

При цьому Лужков регулярно відвідував Крим і не приховував, що ця програма для нього — ресурс політичний. Так, він неодноразово висловлювався про долю Севастополя з нападками на адресу української влади. У червні 2008 року Київ навіть оголосив Юрія Лужкова персоною нон ґрата, після того як той закликав поставити питання про повернення міста Росії.

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути