chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську представили найкращі колекції провідних музеїв України

17 вересня 2011 о 11:15

З 16 по 19 вересня у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Дмитра Яворницького проходить ІІІ Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі».

Це — найбільш представницький та єдиний загальнодержавний музейний захід, участь у якому беруть понад 100 музеїв, заповідників, громадських об’єднань, виставочних фірм зі всієї України. Також фестиваль відвідають близько 300 провідних істориків, археологів, музейних працівників України.

Протягом чотирьох днів (16,17,18,19 вересня) дніпропетровці та гості фестивалю, купивши квиток до музею, зможуть оглянути понад 50 конкурсних виставок. На цих виставках представлені раритетні, знакові для кожного регіону нашої країни експонати: від загадкових археологічних артефактів до сучасних високотехнологічних об’єктів.

Крім того, на відвідувачів чекає різноманіття музейних видань: каталоги, презентаційні альбоми, альманахи, науково-популярні книжки з 80 музеїв України.

У рамках фестивалю також відбудеться фольклорне свято, конкурс музейних видань та міні-експозицій.

Протягом кількох днів прискіпливе журі у складі провідних музеєзнавців, культурологів, фахівців у галузі дизайну, видавництва, реклами тощо оцінюватиме 50 виставкових міні-експозицій. Це — і класичні інсталяції, і віртуальні. Деякі розмістилися на одному метрі, іншим не вистачило і двадцяти метрів виставкової площі.

Найбільше відвідувачів вразила експозиція Львівського історичного музею. Її перлина – зоряний годинник XVI століття, він не тільки показує час, а ще й відображає астрономічні події. Таких у Європі лише кілька.

Мирослав Обережний, співробітник Львівського історичного музею: «Тут є величезна кількість шкал, які допомагали і годину визначили, і день року за календарем і з точки зору астрології. Наприклад, можна дізнатися щасливі та нещасливі дні місяця тощо».

У рамках фестивалю відбудеться презентація нової експозиційної зали Дніпропетровського історичного музею, що розповідає про життя Катеринослава та регіону на початку ХХ століття. У новій експозиції можна буде побачити портрети видатних діячів Дніпропетровщини, предмети розкоші та знаряддя праці, одяг і побутові речі. У залі розмістяться близько тисячі предметів з фондів музею, частина з яких буде презентована вперше.

Програма фестивалю передбачає проведення круглих столів з питань визначення перспектив розвитку музейної галузі та впровадження європейського менеджменту в діяльність музеїв України. У підсумку сумісної роботи провідних фахівців музейної справи планується створення сучасної моделі музею – музею третього тисячоліття.

За матеріалами Урядового кур’єру та Нового каналу

«Рідна країна»

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі