chrome firefox opera safari iexplorer

У Хотинській фортеці сьогодні відзначають 390-річчя Хотинської битви

24 вересня 2011 о 12:03

24 вересня відзначають 390-річчя Хотинської битви на території Хотинської фортеці. За словами Любомира МИХАЙЛИНИ, директора Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця», вхід на територію фортеці та до всіх її об’єктів буде абсолютно безкоштовним.

Гості та краяни матимуть змогу завітати до картинної галереї, присвяченій Хотинській війні 1621 року, відвідати залу штормових знарядь, кімнату, де зберігаються знаряддя тортур і страти. Також охочі зможуть позмагатися у стрільбі з лука та відкарбувати на згадку про фортецю монету.

І саме цього дня екскурсоводи розкажуть про найцікавіші факти, що стосуються Хотинської війни.

Багато цікавого планують запропонувати відвідувачам Державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» й надалі. Сьогодні ж тут тривають ремонтно-реставраційні роботи. За словами директора, на 80% відреставрована найбільша, північна, вежа фортеці, яка має 4 яруси. Там планують відкрити музей середньовічної артилерії. В його експозиції будуть копії середньовічних гармат, ядра різних калібрів.

Крім того, завершується реставрація палацу коменданта з двох ярусів, де розмістять виставкову залу з тим, щоби надалі здійснювати обмін музейними колекціями, збірками живописних полотен з іншими музеями. На завершальному етапі й реставрація унікальної замкової церкви з іконостасом, виготовлених з дорогоцінних каменів.

А ще, на суботу заплановано проведення Міжнародного військово-історичного фестивалю «Хотинська твердь».

Нині Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця» претендує на перемогу у Всеукраїнській акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци», адже став одним із 21 номінантів на це почесне звання. Любомир Михайлина закликав буковинців долучатися до інтернет-голосування, яке триватиме до 1 грудня цього року та віддати свій голос за Хотинську фортецю на сайті: www.7chudes.in.ua.

– Фортеця має посісти гідне місце серед семи чудес України, – зазначив пан Михайлина. – Це дасть змогу привабити туристів, а кожен турист – це міні-інвестор фортеці, адже кошти, отримані від продажу квитків, використовуються для благоустрою і реставрації цього об’єкта.

А напередодні відзначення річниці Хотинської битви в Чернівецькій обласній науковій універсальній бібліотеці ім. Михайла Івасюка відбувалася інтернет-конференція з дуже влучною назвою «Відчуваючи на дотик епоху». У ній взяли участь науковці-дослідники, історики, працівники музеїв Чернівців, Хотина та Кам’янця-Подільського.

21 липня

Інші дати
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі