chrome firefox opera safari iexplorer

Українці долучаться до найбільшої екологічної акції «Рухай планету»

08 вересня 2011 о 09:12

24 вересня Україна приєднається до найбільшої в світі екологічної кампанії «Рухай Планету». Одночасно із жителями 180 країн світу українці влаштують марафони, запливи, хороводи, паркур, змагання повітряних зміїв, танці і флеш-моби.

Звичайні люди по всій країні організують безліч яскравих дій для негайного подолання змін клімату. Зокрема, в Києві та обласних центрах України вчителі, поети, спортсмени та пенсіонери вийдуть на головні площі своїх міст, аби розпочати негайні дії проти змін клімату.

Мета акції – привернути увагу до зміни клімату та тих кроків, які кожен з нас має робити вже зараз, аби зупинити кліматичну катастрофу.

Учасники проекту також висунуть вимогу до влади України – зупинити зростання викидів СО2-газів до атмосфери. Окрім того, вони вимагатимуть конкретних кроків для подолання кліматичної кризи – розвитку велосипедної інфраструктури, сортування і переробки відходів, захисту парків і лісів, впровадження відновної енергетики.

Логотипом акцій є стрілка è, що символізує рух від бездумного споживання до збалансованого розвитку.

Кампанія «Рухай Планету» («Moving Planet») є міжнародною подією, організованою людьми із 180 країн світу за ініціативи Міжнародного кліматичного руху 350.org. «Рухай Планету» складатиметься із тисяч заходів, об’єднаних концепцією руху по всьому глобусу.

Наприклад, в Донецьку вже заплановане прибирання берегів озера. В Рахові – парад фейс-арту. А в Києві – найбільший в історії екологічний флеш-данс за участі головного хореографа шоу Майданс-2 Олександра Лещенка.

До речі, минулого року в рамках кліматичної кампанії 350.org «10/10/10 До роботи!» українці організували більше 40 практичних екологічних акцій (утеплення будинків, висадка дерев, сортування відходів тощо) та перший у наші країні День міжрелігійного духовного служіння за збереження життя на Землі.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі