chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні хочуть очистити мапу від радянських назв, перейменувавши 25 міст

01 вересня 2011 о 18:36

Депутати від блоку опозиційної сили пропонують, на честь20-річчя незалежності України, очистити мапу країни від радянських назв. До парламенту вже внесенозаконопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

В обгрунтуванні до законопроекту наголошується, що колишні назви населених пунктів, вулиць, парків, підприємств, встановлені в радянські часи, «не відповідають сучасній реальності, гальмують розвиток національної самосвідомості українського народу».

Карта українських міст нагадує «комуністичне кладовище, в той час як імена славетних українців на цій карті не представлені», говориться в законопроекті. «Існування символіки та топоніміки минулого несумісне з нинішнім політичним плюралізмом і ображає національні почуття українців», — вважають в партії.

Якщо закон буде прийнятий, то на мапі України з'явиться нові назви: замість Дніпродзержинськ — Каменськ, Бірзула замість Котовська, Чистяково замість Тореза, Єлисаветград замість Кіровограда.

Зникнуть назви населених пунктів, дані на честь діячів комуністичного режиму, — Артема, Кірова, Димитрова, Орджонікідзе, Свердлова, Щорса та ряду інших.

Не залишиться міст Красноармійськ, Первомайськ, Новомосковськ перетвориться в Самар, Кузнецовськ в Віраш.

Пропонується змінити назву Дніпропетровська — він стане Січеслав, а область Січеславской, хоча в історії це місто було відоме як Катеринослав.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути