chrome firefox opera safari iexplorer

За ініціативи Табачника біографія Януковича з'явилася в підручнику історії

20 вересня 2011 о 11:12

У підручник історії для 11 класу включено біографію Президента України Віктора Януковича.

Про це повідомляє сьогодні «Газета по-українськи» (№ 135 від 20 вересня 2011 року).

«Новий підручник з історії України для 11-класників менший за попередній на 100 сторінок. Є біографія Віктора ЯНУКОВИЧА. Переписати підручник вимагав міністр освіти Дмитро ТАБАЧНИК», — пише газета.

Видання також звертає увагу на зміну деяких розділів у підручнику. «У старій „Історії“ перший розділ називався „Україна під час Другої світової війни“, у новій — „Велика вітчизняна війна“. Раніше Організація українських націоналістів була описана трьома абзацами, тепер — одним реченням: „Боротьбу проти сталінського тоталітаризму в краї очолила Організація українських націоналістів (ОУН), яка нараховувала близько 20 тисяч“. Загибель Романа Шухевича та Степана Бандери в обох книжках не описана», — уточнює «Газета по-українськи».

Доктор історичних наук Володимир Сергійчук додав, що у новому підручнику немає згадок про Карпатську Україну, з проголошення якої фактично для українців почалася Друга світова війна.

«Не у вересні, як для поляків, а вже в березні 1939 року, коли угорці здійснили агресію проти щойно проголошеної Української держави на Закарпатті. Це для закарпатців боротьба проти Угорщини була вітчизняною війною. Вони захищали свою батьківщину. А УРСР була радянською державою, а не незалежною. Про перемогу у війні автори говорять устами російського письменника Костянтина Федіна, а українцям вклеюють ярлик колаборантів», — пояснює науковець.

Помаранчевій революції в попередній «Історії України» був відведений розділ, у новій — два абзаци. «Опозиція вдалася до протестних акцій... повністю паралізувала роботу центральних органів влади...», — цитує газета підручник з історії.

«Ідеться про часткове повернення до попередніх схем. Думаю, це безпосередньо пов`язано з роллю Табачника, його трактовками Другої світової війни, негативними висловлювання про ОУН та УПА. Він вживає при оцінці подій класичну радянську історикографічну схему», — стверджує політолог Олексій Гарань.

20 квітня

Інші дати
Народився Павло Луспекаєв
(1927, м. Луганськ – 1970) – кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна ("Біле сонце пустелі"), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
«Багату землю сумерк обнімав. Десь обжинкова пісня ще дзвеніла, І липа запах медовий ширила – І дух в тих чарах млів і поринав. І в серці знов збудились поривання. Заворушилися важкі питання, Почулись творчі болі і розкоші… (Уляна Кравченко)
Розгорнути